35 huurd aan personen, deswege afzonderlijk aangeslagen, wordt de navolgende afschrijving of teruggave verleend 1js voor 1 kamer zonder afzonderlijke slaapplaats. Ve 1 met of 2 kamers. meer dan twee kamers. S> Geene teruggave of afschrijving wordt gedaan, zoo niet deaan- vraag daartoe aan Burg, en Weth. is ingediend: a. voor het einde des jaars door den kamerverhuurder b. voor of op 1 Dec., ter zake van vertrek uit de gemeente; c. binnen eene maand na die der opheffing van het huishouden des overleden belastingschuldige. Belasting op de honden. Voor iederen hond f 3 en voor elken waak- of trekhond 1.50. RIJKS-TELEGRAAP. J. Spaanstra, Directeur. J. Blom, Vaste besteller. G. A. Spruyt, Commies der te- J. Kraan Sr., Hulpbesteller. legraphiein kl. J. Kraan Jr., Bode. B. J. Windsant, Commies, 4e kl. Het kantoor is geopend (Greenwich(spoor)tijd, welke 20 min. achter is bij den plaatselijken tijd): Op alle werkdagenvan 7.30 voorm. tot 8.30 's avonds. Op Zondagen en daarmee gelijkgestelde feestdagen: van voorm. 7.308.30, nam. 12.301.30 en 'savonds 6 307.30. Voor overbrenging van een telegram tusschen 2 kantoren in Nederland wordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cents voor elk tweetal woorden daarboven. Teiegram-zegels, aan het kantoor verkrijgbaar, wordenaanden linkerbovenhoek van het bericht vastgeheeht. Telegraphische postwissels mogen 500 niet te boven gaan. Kwitantie, zoo de afzender van een bericht haar verlangt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag) van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R. O.). als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is gevestigd, wor- den telegrammen aangenomen. De verzending van het naastbijge- legen telegraal kantoor geschiedt door »de post" (kosteloos) door »boden" of sestafetten." Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorging huiten den bestelkring door »boden" 50 cents. Wan- neer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt het daarvoor door het eindkantoor uitgegeven be- drag geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten den bestelkring moet gesehieden.

Adresboeken Amersfoort | 1894 | | pagina 39