Minister van Buitenlandsche Zaken. Minister van Justitie. 97 Kolonel J. E. N. baron Schimmelpenninck Van der Oye. Ridder der Orde van den Nederlandschen Leemv en Officier der Orde van de Eikenkroon. (Geboren 12 Augustus 1836 te Brummen.) De antirevolutionaire afgevaardigde voor het hoofdkiesdistrict Amersfoort Kolonel J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye is, zooals de titel aanwijst, Militair. Luitenant, Kapitein bij de Genie, eerstaanwezend Ingenieur te 's Gravenhage en Amsterdam, Majoor, stelling-kommandant te Amersfoort "en Naarden, als Luitenant-kolonel Adjudant van Z. M. den Koning Willem III, en eindelijk Kolonel, ziedaar zijn mi- litaire loopbaan. In 1884 werd baron Schimmelpenninck voor het hoofdkies district Utrecht gekozen tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, welk mandaat in 1888 door de kiezers van het hoofd kiesdistrict Amersfoort werd vernieuwd. Het ligt voor de hand dat militaire onderwerpen dien afgevaar digde het meest aantrekken. Met de Kamerleden Rooseboom en Kielstra diende baron Schimmelpenninck in 1887 een wetsontwerp in tot wijziging van het crimineel wetboek voor het krijgsvolk, en had het succes van dit ontwerp te.zien verheven tot wet. Behalve de militaire aangelegenheden wijdt kolonel Schimmel penninck ook zijne aandacht aan Indische onderwerpen en behoort deze o. a tot de oprichters van den anti-opiumbond, terwijl hij in den laatsten tijd ook eene schrede zette op het gebied van arbeidswetgeving, door in vereeniging met zijnen ambtgenoot Pyttersen, afgevaardigde voor Schoterland, een wetsontwer p in te dienen tot instelling van kamers van arbeid. De meeningen over beide ontwerpen loopen zeer uiteen, doch hoe 't ook zij, in den Kolonel moet toch gewaardeerd worden dat ook hij een steentje heeft willen aanbrengen voor het gebouw van den maatschappelijken vrede. MINISTERlfiELE DEPARTEMENTEN. Mr. G. van Tienhoven. Audientie, Zaterdags te 11 uren. Mr. H. J. Smidt. Audientie. Dinsdags te l'/j ure. 7

Adresboeken Amersfoort | 1894 | | pagina 99