KIESRECHT. 117 Bij de op ongezegeld papier deswege te doene aanvraag moet worden overgelegd eene schetsteekening in dubbel op eene sehaal van minstens 1 a 250 - welke duidelijk aanwijsta. het terrein in de aangifte bedoeldb. den behoorlijk afgewerkten plat- ten grond van het gebouw; c. den af.-tand tusschen de ontworpen gebouwen of muren en de straat of den wegd. de richting der nevensstaande gebouwen of muren en de rooilijn der ontworpen gebouwen of muren; e, de hoogte der ontworpen gebouwen en murenf. de inwendige verdeeling van het ontworpen gebouw en g. bij het bouwen van meerdere niet aan elkaar te bouwen woningen, den afstand tusschen de woningen onderling. De kiezerslijsten worden tussehen 15 Febr. en 15 Maart vast- gesteld en voor den 25. April 1895 gesloten. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot het kie- zen van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van leden voor de Provinciate Staten en den Gemeenteraad aangewe- zen de mannelijke meerderiarige ingezetenen des rijks, tevens Nederlandersle die hun vollen aanslag betaald hebben in de personeete belasting over 1893/94, ter zake van het door hen ter bewoning gebruikte huis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis waarvan de huurwaarde hooger is dan f 37; 2e die hunnen aanslag in de grondbelasting over 1894; van minstens f 10 in hoofdsom en rijksopcenten, ten voile hebben betaald 3e hoofden van gezinnen, of alleen wonende personen, die ge- durende de laatste negen maanden, voorafgaande aan den 15. Februari 1895, van den inwonenden eigenaar of eersten huurder een woonhuis of gedeelle ervan in huur hebben en bewonen, waarvan de jaarlijksche huurwaarde, ongestoffeerd, op minstens f 76 is geschat. Bijaldien het een belanghebbende toeschijnt dat de schatting van het perceelsgedeelte niet in verhouding staat tot de belast- bare huurwaarde van bet woonhuis, alsdan kan deze een bezwaar- schrift aan den gemeenteraad indienen, met verplichte bijvoeging van f 4.50 voor kosten der herschatting, te verrichten door drie andere beeedigde personen. Op de lijsten worden niet geplaatst 1 zij wien het kiesrecht is ontzegd bij rechterlijke uitspraak 2°. zij die bij rechterlijke uitspraak de besehikking of hetbeheer over hunne goederen hebben verloren

Adresboeken Amersfoort | 1895 | | pagina 121