119 Op diezelfde straffen is verplicht: a), hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verriehten in fabrieken en werkplaatsen, te zorgen dat lusschen 11 uur 'smorgens en 3 uur 's namiddags ten minste een uur rust worde gegeven, behoudens bijzondere vergun- ning, en dat die personen in dat uur niet verblijven op eene plaats, waar alsdan arbeid wordt verrieht. b). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder- neming 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevoegde amb- tenaren te vertoonen. 2". deze kaart binnen tweesnaal 24 uren na het eindigen van de arbeidsbetrekking met den daarop vermelden jeugdigen persoon, behooriijk ingevuld terug te bezorgen bij den Bur- gemeester. 3°. te zorgen, dat in de fabriek of werkplaats, op eene plaats waar arbeid wordt verrieht, steeds zichtbaar opgehangen zij eene door hem onderteekende en door of vanwege den bur- gemeester gewaarmerkte lijst, vermeldende de namen en de voornamen van de in die fabriek of werkplaats arbeid ver- richtende personen beneden 16 jaren en vrouwen, en voor ieder hunner in het bijzonder den aanvang en het einde van den werktijd (de werkuren behoudens bijzondere vrij- stelling), alsmede het etmaal bestemd tot wekelijksehen rustdag. 4°. van elk aan een persoon terzake van den in het bedrijf of onderneming verriehten arbeid overkomen ongeluk binnen tweemaal 24 uren in den voorgeschreven vorm sehriftelijk kennis te geven aan den burgemeester der gemeente waar het ongeluk plaats had, tenzij hij, wien het is overkomen, binnen genoemden termijn den arbeid heeft hervat. c). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder neming en ieder daarin werkzaam persoon,' om aan den be- voegden inspecteur, die toegang heeft tot alle plaatsen waar beid verrieht wordt of pleegt verrieht te worden, de ver- langde inlichtingen te geven omtrent zaken en feiten, de na- leving van de wet betreffende. N.B. Eene afzonderlijke straf wordt opgelegd ten opziehte van elken persoon met wien of ten aanzien van wien overtra ding is gepleegd, en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd. H. W. E. Struve, Inspecteur, wonende te Baarn.

Adresboeken Amersfoort | 1895 | | pagina 123