32 Vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein (bij hoeveelheden van minder dan twee liters of kannen.) Dit recht bedraagt te Amersfoort 12,50 voor elke ^50 huur- waarde (of gedeelte daarvan) der localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten, maar wordt met een vierde verminderd voor de localiteiten, waar geen sterke drank verkocht of geschonken wordt tussehen Zaterdagavond 6 en Maan- dagochtend 6 uur. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de localiteiten, waarin op 1 Mei 1881 sterke drank werd verkocht, de vergunning (tenzij in bij art. 3 der wetopge- noemde gevallen) niet geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 1881 het bedrijf uitoefende, zoolang hij leeftnoch voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers). De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei tot 30 April, en kan ook tussehentijds verleend worden, in welk geval zij loopt tot 30 April en het recht berekend wordt bij kwartalen. De vergunning wordt telkens geacht weder voor een jaar te zijn verlengd, indien voor het eindigen van den termijn het ver gunningsrecht voor den volgenden termijn betaald is, en door Burg, en Weth. geen gebruik is gemaakt van de hun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning van de daarin vermeide localiteiten geldt uit- sluitend voor den verzoeker, doch bij overlijden of tijdelijke on- bevoegdheid of verhindering van den gerechtigde tot uitoefening van het bedrijf, kan dit gedurende het vergunningsjaar szonder nadere vergunning" worden voortgezet door een of meer erfge- namen, en door hen die ingevolge de wet, of krachtens opdracht van den gerechtigde, daartoe bevoegd zijn. In localiteiten, waarin eene andere winkelnering wordt uitge- oefend, of die met zoodanige localiteiten binnen's huis gemeen- sehap hebben, mag alleen dan sterke drank in het klein verkocht worden, wanneer le de verkoop van sterken drank geschiedt in gesloten flesschen, kannen of kruiken2e in de voor het publiek toegankelijke localiteiten geene aangebroken vaten, flesschen of kannen ol kruiken (sterken drank inhoudende) aanwezig zijnen 3e het drinken van sterken drank in die localiteiten niet wordt toegelaten.

Adresboeken Amersfoort | 1895 | | pagina 36