36 Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is gevestigd, wor- den telegrammen aangenomen. De verzending van het naast.bijge- legen telegraafkantoor geschiedt door »de post" (kosteloos), door »boden" of »estafetten." Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorging buiten den bestelkring door »boden" 50 cents. Wan- neer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt het daarvoor door het eindkantoor uitgegeven be- drag geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten den bestelkring moet geschieden. Collationneering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvondige telegra- fische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen worden voor andere tijdingen van denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreft. Telefoonbestelling (verkort T. B.) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzingen »antwoord betaald," (verkort R. P.) scollation- neering betaald," (verkort T. C.) sdringend." (verkort D.) »eigen- handig," (verkort M. P.) »bode..." of »bode.. betaald," (X. P.) en »post..." komen afzonderlijk of vereenigd, aan 'thoofd van het bericht en worden in de woordenschatting begrepen; daarna volgen het adres en de inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooruitbetalenzoo plaatse men, voor meer dan 10 woorden, achter R. P. het aantal. De afzender is vnj in de keuze der taal. Doorhalingen, verwijzingen, bijvoegingen of overschrijvinpen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. NED. BELL-TELEFOONMAATSCHAPPJJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. E. E. Fortuin, Tvlefomste. Het Centraalbureau is geopend; op werkdagen's morgens 8—1 's namiddags 25 en 'savonds 79; op Zon- en erkende feest- dagen 's morgens van 910 en 121. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezenhet Raadhuis (Westsingel,

Adresboeken Amersfoort | 1895 | | pagina 40