118 KIESRECHT. De kiezerslijsten worden tusschen 15 Febr. en 15 Maart vast- gesteld en voor den 25. April 1896 gesloten. Op die lijsten worden to Amersfoort als bevoegd tot het kie- zen van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van leden voor de Provineiale Staten en den Gemeenteraad aangewe- zen de mannelijke meerderjarige ingezetenen des rijks, tevens Nedorlanders; le die liun volien aanslag betaald liebben in de personeele belasting over 1894/95, ter zake van het door hen ter bewoning gebruikte huis of afgezonderd gedeelte van een woonhuis waarvan de hunrwaarde hooger is dan f37; 2e die hunnen aanslag in de grondbelasting over 1895, van minstens f 10 in hoofdsom en rijksopcenten, ten voile hebben betaald; 3e hoofden van gezinnen, of alleen wonende personen, die ge- durende de laatste negen maanden, voorafgaande aan den 15. Februari 1896, van den inwonenden eigenaar of eersten huurder een woonhuis of gedeelte ervan in huur hebben en bewonen, waarvan de jaarlijksche hunrwaarde, ongestoffeerd, op minstens f 76 is geschat. Bijaldien het een belanghebbende toeschijnt dat de schatting van het pereeelsgedeelte niet in verhouding staat tot de belast- bare huurwaarde van het woonhuis, alsdan kan deze cen bezwaar- sehrift aan den gemeenteraad indienen, met verplichte bijvoeging van f 4.50 voor kosten der herschatting, te verrichten door dric andere beeedigde personen. Op de lijsten worden niet geplaatst: 1zij wien het kiesreeht is ontzegd bij rechterlijke uitspraak; 2°. zij die bij rechterlijke uitspraak de beschikking of hetbeheer over hunne goederen hebben verloren; 3°. zij die in het vorig jaar onderstand van eene weldadigheids- instelling of van een gemeentebestuur hebben genoten. Voor het kiezen van leden der Provineiale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor de keuze van leden der Tweede Kamer, met dien verstande dat men gedurende het laatste aan de sluiting der kiezerslijsten vooraf gaande jaar zijne woonplaats respectievelijk binnon de provincie of de gemeente moet gehad hebben. Tot het hoofdkiesdistriet Amersfoort behoorenvoor de Tweede Kamer de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Doom, Eemnes, Iloogland, Leusden, Maarn, Soest, Stoutenburg, Wouden-

Adresboeken Amersfoort | 1896 | | pagina 122