KIESRECHT. 118 De kiezerslij-ten worden tus9cben 15 Febr. en 22 Maart opgemaakt en op laatstgenoemden datum vastgesteld. Op die lijsten worden te Amersjoorl als bevoegd tot het kiezen van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, van leden voor de Provinciale Staten en den Gemeenteraud aangewezen de mannelijke ingezetenen des rijks, tevens Neder- landers den leeftijd van 25 jaren bereikt hebbende of dien voor of op den 15. Mei aanstaande bereikende die A over het voile laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbelasting voor niinstens f 1 (hoofdsom en rijksopcenten), in de vermogens- of bedrijfsbelasting, of naar een of meer groudslagen der personeele belasting, of B vol- doen aan eene der volgeride voorvvaarden 1°. dat zij als gezinshoofd of als alleeu iawonend persoon op 81 Jan. sedert 1 Aug. \an het vorig jaar alhier hebben bewoonda. krachtens hunr achtereenvolgens niet meer dan twee huizen, of een gedeelte van huizen, voor elk waarvan de werkelijke huurprijs per week minstens bedraagt /1.50; of b krachtens eigendorn, vrnchtgebruik of huur, eenzelfde vaarluig van minstens 24 kub. meter; 2° a dat zij op 31 Jan. sedert 1 Jan. van het vorig jaar bij denzelfden persoon, onderneming, openbare of bijzondere instelling in dienstbetrekking, of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders, werkzaara zijn en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten van minstens /400 of b dat zij op 1 Pebr. in het genot zijn van een door eene openbare instelling verleend pensioen van minstens 400 inkomen en pensioen, waar noodig, worden samengeteld. Bij de berekening van „inkomen" wordt vrije woning of inwoning gerekend op f 75, vrije kost met iuwoning op f 275 en enkel vrije kost op 200. of 3° dat zij op 1 Febr. sedert een jaar den eigendorn met recht van vrije beschikking hebben van minstens 100 (uominaal), ingeschreveu op een der grootboekeu der nationale schuld, of van minstens f 50, ingelegd in de rijkspost- spaarbank;

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 122