119 of dat zij hebbeu voldaan aan de eischen van bekwaam- heid, door of krachtens de wet gesteld voor de benoembaar- heid tot eeuig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van het bedrijf of beroep. Aangifte om op de kiezerslijsten geplaatst, te worden moet onder overlegging van bewijsstnkken voor 15 Febr. ter ge- meente secretarie gedaan worden, voor zooveel lien betreft die niet in de grond-, vermogens- en personeele belasting albier zijn aangeslagen. Van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgedotrnzij, wien dit ontzegd is t>ij eene onherroepelijk geworaen rechter- lijke uitspraak, zij die in gevangensclmp of hechteuis zijn, zij die bij eene onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak de besehikking of het. beheer over Ininne goederen hebben ver- loren, en zij die in het burgerlijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezerslijsten, onderstand van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestunr hebben genoten, waarouder de kieswet verstaat elke onderstenning in geld of andere benoodigdheden tot leniging van nood aan behoeftigen verstrekt. Voor de bevoegdheid tot het kiezen van leden de Pro- vinciale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor de kenze van leden der Tweede Kamer, met, dien verstande dat men bovendien initezeten moet zijn respectievelijk van de provincie of gemeenie en, voorzooveel den gemeenteraad betreft, in eene plaat elijke directe belasting is aangeslagen op minstens /'1.50 en dien aatislag ten voile heeft betaald voor of op den 1. Maart. Tot het kiesdistrict Amers/oort behoorenvoor de Tweede Kamer de gemeenten Amersfoort, Aehttienhoven, ilaarn, de Bildt, Bnuschoten, Doorn, Eetunes, Hoogland, Leusden, Maarn, Maartensdijk, Soest, Stoutenbnrg, Westbroek, Won- denberg en Zeist, en voor de Pkovinciale Staten de ge meenten Amersfoort, Baarn. Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Renswoude, Soest en Stoutenbnrg.

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 123