120 AEBEIDSWET. Utttreksel uit dc wet van 5 Mei 1889 (Staatsblad No 48). Het is verboden op straffe. van hechtenis van ten hoogste J4 dageu of geldboete van ten hoogste 75, ingeval van herhaling op straffe van hechtenis van ten lioogste 4 weken of geldboete van ten hoogste 1 5 0 1°. een kind beneden 12 jaren arbeid le doen verriohten 2 den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vronw in fabricken en werkplaatsen te doen aanvangen voor 5 unr des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behondens bijzondere vergnnning. 3 een persoon beneden I (i jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf nren per etmaal arbeid te doen verriohten in fabrieken en werkplaatsen, behondens bijzondere ver- vergnnning 4°. een persoon beneden i 6 of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verriohten in fabrieken en werkplaatsen. behou- dens bijzondere vergnnning, hetzij om dien arbeid des Zaterdagsavonds te doen voortduren tot Zondagmorgen 6 nur. hetzij tot herstel of reiniging van den stoomketel. (1 oor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van Hit verbod dat om hen arbeid te doen verriohten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hnn kerkgenootschap als wekelijksche rustdag aange- nomen, indien zij alsdan verlaugen te rnsten. 5°. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabrieken en weikplaatsen liinnen 4 weken na hare bevalling. Op diezelfde straffen is verplicht: '''j d'e een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verriohten in fabrieken en werkplaatsen, te zorgen dat tusschen 1 1 uur 's morgens en 3 uur 's na- middags ten minste een uur rust worde gegeven, be hondens bij/ondere vergnnning, en dat die personen in dat uur niet verblijveu op eene plaats waar alsdan arbeid wordt verricht.

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 124