121 b). het lioofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder- neuiiug 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevorgde ambtenaren te vertoonen. 2°. deze kiiart binnen iweemaal 24 nren na het eindigen van de arbeidsb trekking met den daarop vermelden jengdigen persoon, belioorlijk ingevuld terug t-e be- zorgen tbj den Bnrnemeester. 3o te zorgen, bat in de fabriek of werkplaats, op eene plants aar arbeid u ordt verricht, sleeds zichtbaar op- gehangen zij eene door hem onderteekende en door of vanwege den burg mee-ter gewaarmerkte lijst, ver- meldende de namen en de voornamen van de in die iabriek of werkplaais arbeid verrichtende personen beneden 16 jaren en vromven, en voor ieder hunner m het, bij/.onder den aanvang en het einde van den werktijd (de werknren behondens bijzondere vrijstelling), alsmede het etmaal besterad tot wekelijkschen rnstdag. 4°. van elk aan een pe'soon terzake van den in het be- bedrijf of onderneming verrichteu arbeid overkomen ongeluk binnen tneeiraal 24 nren in den voorge- schreven vorm so riftelijk keunis te, gev-n aan den burgemeester der gemeente waar het ongeluk plants had. tenzij hij, wien het is overkomen, binnen ge- noemden terinijn den arbeid he,eft hervat. c). het hoofd of de bestunrder van een bedrijf of eene onder- neming en ieder dam-in werkzaatn persoon, om aan den bevoegden inspect.eur, die toegang heel't tot alle plaatsen waar arbeid verricht. wordt of pleegt verricht te worden, de verlangde inliehtittgen te neven omtrent zaken en feiten, de naleving van de wet In-treffende N.B. Eene af/ondtrlijke st.raf ivordt opgelegd ten op/.ichte van elken persoon met wien of ten opzichte van wien overtreding is gepleegd, en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd. H. W. E. Strove, [nspenteur, wonende te VGravenhage.

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 125