40 Verplichting tot verzegeling bestaat niet voor aangeteekende brieven zonder aangegeven geldswaarde. Op verlangen geschiedt expresse bestelling op voorgeschreven wgze en voorwaarden. Inyordering van gelden op kwitantien, wisselbrieven, assig nation en ander handelspapier kari gescliieden tegen 5 Cents voor elk. Bij uitbefaling van het ing°leverd bedrag is het recht ver- schuldigd, vastgesteld voor eon postwissel tot gelijk bedrag. TELEGRAFIE. Het kantoor is geopend »Greenwieh(spoor)tijd," welka.20 min achter is bij den plaatselijken tijd): Op alle werkdagen: van 7.30 voorra. tot 8.30 's avonds. oa 50"d^en en daarmee gelijk gestelde feestdagen van voorm. 7.30—8.30. nam. 12 30—1 30 en 's avonds 6.30—7.30. Voor overbrenging van een telegram tusschen 2 kantoren in JNeder.and wordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cents voor elk tweetal woorden daarboven. Jelegram-zegels, aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerbovenhoek van het bericht vastgehecht. Telegraphische postwissels rnogen foOO niet te boven gaan. Rwitantiezoo de afzender van een bericht haar verlangt wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag) van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R o), als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen. waar geen telegraaf kantoor is gevestigd, wor den telegrammen aangenomen. De verzending van het naastbijge- legen telegraafkantoor geschiedt door ode post" (kosteloos door »boden of »estafetten". Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorging buiten den bestelkring door oboden" 50 cents. Wan- neer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten, wordt het daarvoor doOr het eindkantoor uitgegeven be drag geheven. De afzender vermeldt schriftelijk vanwaar en hoe de bezorging bniten de bestelkring moet geschieden. Collationweering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor tot de overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der ovferseining van het telegram. Voor hennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegra- fisehe mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen worden voor andere tijdingen van

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 44