denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreit. Telefoonbestelling (verkort T b) geschiedt voor 5 cents per telegram. De aanwijzinsen uantwoord betaald," (verkort It p) »collauon- neering betaald/' (verkort T. c.) »dringend, .verkort D.) »eigen- handig," (verkort M p> »bode of bode., betaald (X p) en »post. komen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het bericht en worden in de woordenschatting begrependaarna volgen het adres en de inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooruitbetalen zoo plaatse men. voor meer dan tien woorden, achter R p het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, verwijzingen, bijvoegingen of overschrijvingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. NED. BELL-TELEFOONMAATSCHAPPIJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. E. E. Fortuin, Chef-telefoniste. W. A. Fortuin, Telefoniste. Het Centraalburcau is geopend; op werkdagen 's morgens 8 tot 'savonds 9; op Zon- en erkende feestdagen's m. 910 en 12 1. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezenhet Raadhuis (Westsingel, E 63), het Bureau van politie (Utrechtschepoortsbrug, E 1), het Nacht- wachthuis (Langestraat, F 22) en de woning van den. Opper- brandmeester CBreedestraat, E 349). Voorpublieke spreekcel te Amersfoort is aangewezen een nabij het Politiebureau gelegen gebouw, mede voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek, in plaatselijk verkeer, met een geabonneerde bedragen de kosten 15 cents en voor een intercommunaal gesprek 50 cents, beide per 3 minuten. Gesprekken tusschen geabonneerden, in plaatselijk verkeer, worden kosteloos gevoerd. Een abonnement voor aansluiting van het Centraalbureau kost f 40 'sjaars. Daarenboven is verschuldigd f 10 in het jaar voor kosten van administratis, enz. en voor elk intercommuncidl ge sprek 50 cent.- per 3 minuten. Een dringend gesprek wordt dubbel berekend en heeit den voorrang boven de »gewone" gesprekken. Voor intercommunaal Telefoonverkeer zijn opgenomen de ge- meentenAmersf., Amst., Arnh., Baarn, Hilt, Borne, Bussum, Dordr., Elden, Gouda, Gron., Haarl., 's-Hage, Hengelo, Hilv., Jutf.,

Adresboeken Amersfoort | 1897 | | pagina 45