121 VOORSCHRIFTEN BETREFFENDE HET BOUWEN. KIESRECHT. Het is verboden zonder schriftelijke vergunning van Ilurge- meester en Wethouders van Amersfoort, of in strijd met daaraan door hen verbonden voorwaarden, binnen het door den ge- meenteraad aangewezen gedeelte der gemeente, le een gebouw opterichten, of een bestaand gehouw te vervangen door een ander; 2e een gehouw, aanvankelijk daartoe niet, bestemd, interichten tot woning; 3e een gebouw te bestemmen en in- terichten tot bewoning door meer dan twee gezinnen. Bij de op ongezegeld papier deswege te doene aanvraag moet worden overgelegd eene schetsteekening in dubbel op eene seliaal van minstens i a 250 welke duidelijk aanwijst: a. het terrein in de aangifte bedoeldb. den be- hoorlijk afgewerkten plaiten grond van het gehomv c. den afstand tusschen de ontworpen gebouwen of muren en de straat of den wegd. de richting der nevenstaande gebouwen of muren en de rooilijn der ontworpen gebouwen of muren; e. de hoogte der ontworpen gebouwen en muren; f. de in- wendige verdecling van het ontworpen gebouwen g. bij het bouwen van meerdere niet aan elkaar te bouwen wo- ningen, den afstand tusschen de woningen onderling. l)e kiezer-lijsten worden tusschen 15 Febr. en 22 Mr.art opgemaakt en op laatstgenoemden datum vastgesteld. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot het kiezeu van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van leden voor de Proviuciale Staten en den Gemeenteraad aangewezen de mannelijke ingezetenen des rijks, tevens Neder- landers den leeftijd van 25 jaren bereikt hebbende of dien voor of op den 15. Mei aanstaande bereikende die A over het voile laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbelasting voor minstens f 1 (hoofdsom en rijksopcenten), in de vermogens- of bedrijfsbelasting, of naar

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 125