122 een of meer grondslagen der personeele belasting, of B vol- doen aan eene der volgende voorwaarden 1°. dat zij als gezinshoofd of als alleeu iawonend persoon op 31 Jan. sedert 1 Aug. *an het vorig jaar alhier hebben bewoonda. krachtens huur achtereenvolgens niet meer dan twee huizen, of een gedeelte van huizen, voor elk waarvan de werkelijke huurprijs per week minstens bedraagt 1.50; of b krachtens eigendom, vrnchtgebruik of huur, eeuzelfde vaartuig van minstens 24 kub. meter; 2° a dat zij op 31 Jan. sedert 1 Jan. van het vorig jaar bij denzelfden persoon, onderneming, openbare of bijzondere installing in dienstbetrekking, of als inwouende zoon in het bedrijf of beroep der ouders, werkzaam zijn en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten van minstens ^400 of b dat zij op 1 Febr. in het genot zijn van een door eene openbare instelling verleend pensioen van minstens 400 inkomen en pensioen, wnar noodig, worden samengeteld. Bij de berekening van „inkomen" wordt vrije woning of inwoning gerekend op f 75, vrije kost met inwoning op 275 en enkel vrije kost op f 200. of 3° dat zij op 1 Febr. sedert een jaar den eigendon^ met recht van vrije beschikking hebben van minstens f 100 (uominaal), ingeschreven op een der grootboekeu der nationale schuld, of van minstens f 50, ingelegd in de rijkspost- spaarbank; of 4° dat zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaam- heid, door of krachtens de wet gesteld voor de benoembaar- heid tot eeuig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van het bedrijf of beroep. Aangifte om op de kiezerslijsten geplaatst te worden moet onder overlegging van bewijsstukken voor 15 Febr. ter ge- meente seeretarie gedaan worden, voor zooveel hen betreft die niet in de grond vermogens en personeele belasting alhier zijn aangeslagen. Van de uitoefening van het kiesreeht zijn uitgeslotenzij, wien dit ontzegd is bij eene onherroepelijk geworden rechter-

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 126