123 lijke uitspraak, zij die in gevangenschap of hechtenis zijn, zij die bij eene onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraaK de beschikking of bet belieer over liunne goederen hebben ver- loren, en zij die in het burgerlijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezerslijstenonderstand van eene instelling van weldadigheid of van een geraeentebestuur hebben geuoten, waarouder de kieswet verstaat elke ondersteuning in geld of audere beuoodigdheden tot leuiging van uood aan behoeftigen verstrekt. Voor de bevoegdheid tot het kiezen van leden der Pro vincial Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor de kenze van leden der fweede Kamer, met dien verstande dat men bovendien ingezeten moet zijn respectievelijk van de provincie of gemeente en, voorzooveel den gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der „rijks-" directe belastingen is gedaan in eene „plaatselijke" directe belasting is aangeslagen op minsteus ^1.50 en dien aanslag ten voile beeft betaald voor of op den 1. Maart. Tot het kiesdistrict Amersfoort behoorenvoor de Tweede Kamer de gemeenten Amersfoort, Achttienhoven, Baarn, de Bildt, Bunsehoten, Doorn, Eemnes, Hoogland, Lensden, Maarn, Maartensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek, Wou- denberg en Zeist, en voor de Provinciale Staten de ge meenten Amersfoort, Baarn Bunsehoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Benswoude, Soest en Stoutenburg. ARBEIDSWET. Utttreksel uit de wet van 5 Mei 1889 (Staatsblad No 48). Het is verboden op stxaffe van hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste 75, ingeval van herhaling op straffe van hechtenis van ten hoogste 4 weken of geldboete van ten hoogste 15 0 1°. een kind beneden 12 jaren arbeid te doen verrichten

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 127