124 2°. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vrouw in fabrieken en werkplnatsen te doen aanvangen voor 5 uur des morgens of te doen eiudigen na 7 unr des avonds, behoudens bijzondere vergunning. 3°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw gedurende tneer dan elf uren per etmaal arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere ver- vergunning. 4°. een persoon beneden 16 jr. of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behou dens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdagsavonds te doen voortduren tot Zondagmorgen 6 nur, hetzij tot berstel of reiuiging van den stooraketel. (Voor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod dat om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hun kerkgenootschap als wekelijksche rustdag aange- nomen, indien zij alsdan verlangen te rnsten. 5°. eene vronw arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen binnen 4 weken na hare bevaUing. Op diezelfde straffen is verplicht: a), hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verrichten in tabrieken en werkplaatsen, te zorgen dat tusschen 11 uur 's morgens en 3 uur 's na- middags ten minste een uur rust worde gegeven, be houdens bijzondere vergunning, en dat die personen in dat uur niet verblijveu op eene plaats waar alsdan arbeid wordt verricht. bhet hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder- neming 1°. de betrekkelijke kaart op >aanvrage van de bevoegde ambtenaren te vertoonen. 2°. deze kaart binnen tweemaal 24 uren na het eindigen van de arbeidsbetrekking met den daarop vermelden

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 128