40 Verplichling tot verzegeling bestaat niet voor aangeteekende hrieven zonler aangegeven geldswaarde. Op verlangen geschiedt expresse bestelling op voorgeselireven wijze en voorwaardem Invorclering van gelden op kwitantien. wisselbrieven, assig nation en under handelspapier kan geschieden tegen 5 Cents voor elk. Bij uitbetaling van het ingeieverd bedrag is bet recht ver- schuldigd, vastgesteld voor eon postwissel tot gclijk bedrag. TELEGRAFIE. Het kantoor is geopend »Greenwich(spoor)tijd," welke 20 min. achter is bij den plaatselijken tijd Op alle werkdagen van 7.30 voorm. tot 8.30 'savonds. Op Zondagen en daarmee gelfjk gestelde feestdagen van voorm. 7.30—8.30. nam. 12.30—1.30 en 'savonds 6.30—7.30. Voor overbrenging van een telegram tusschen 2 kantoren in Nederland vvordt gerekend 25 cents voor de eerste 10 woorden en 3 cenls voor elk tweetal woorden daarloven. Telegram-zegelsaan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerbovenlioek van het bericht vastgeheeht. Telegraphische postwissels mogen 500 niet te boven gaan. Kwitantie, zoo de afzender van een bericht haar verlangt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cenls. Open bestelling (zonder omslag van een telegram geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door (R o), als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, vvaar geen telegraafkantoor is gevestigd, wor den telegrammen aangenomen. De verzending van het naastbijge- legen telegraalkantoor geschiedt door »de post" kosteloos. door »boden" of »estafetten." Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorging buiten den bestelkring door sboden" 50 cents. Wan- neer de bodekosten voor rebelling van den geadresseerde worden gelaten wordt het daarvoor door het eindkantoor uitgegeven be- bedrag geheven. De afzender vermeldt scbriftelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten den bestelkring moel geechieden. Collationneering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor ter overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevnt eene eenvoudige telegra- fisclie mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen. worden voor andere tijdingen van

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 44