41 denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewnnen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreft. Telefoonbestelling (verkort T b) geschiedt kosteloos, waar zij uitvoerbaar is. De aanwijzihgen santwoord belaald," (verkort R p) »collalion- neering betaald," verkort T. c.) adringend." (verkort D.) seigen- handig," (verkort M p)'»bode of bode betaald." (X p) en »post. komen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het berieht en worden in de woordensehatting begrepen drarna volgen het adres en de inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooruitbetalen zoo plaatse men, voormeer dan tien woorden, aehter R p het aan tal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzigingen bijvoegingen of overschrijvingen in een berieht moeten gewaarmerkt zijn. Intercommunale Telephoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en Tele- graafkantoor. Voor elk intereommunaal gesprek tusschen 11.40 voorm. en 3.40 nam. 50 cents per 3 minnten gedurende den overigen tijd (van 7.30 tot 11.40 voorm. en van 3.40 tot 8.30 nam.) 25 cents pei' 3 minnten. Dringende gesprekken worden dubbel berekend. Voor aansluiting, zonderdat gehoor verkregen woidt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telephoonnet, die wenschen van uit hunne perceelen intercommunale verbindingen teknnnen aanvragen, stoi'ten eene waarborgsom van minstens f 10 en voldoen aan het Rijk een vast bedragvan f5 per jaar. Geabon neerden die dat vast bedrag niet voldaan hebben, betalen voorelke zoodanige verbinding 50 pCt. boven het gewoon tarief en storten eene waarborgsom van f5. NED. BELL.-TELEFOONMAATSCHAFPIJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. W. A. Fortuin, Chef-telefoniste. G. Kraan, Telefoniste. Het Centraalbureau is geopend op werkdagen 's morgens 8 tot 'savonds 9; op Zon- en erkende feestdagen 'sm.910 en l21. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezen het Raadhuis (Westsingel, E 63), het Rureau van politie (Utrechtschepoortsbrug, E 1), het Naeht-

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 45