49 Markten te Amersfoort. Paardenmarkt14 Maart, 14 April, 20 Aug. en 17 Oct. Rundermarkt: iederen Vrijdag (weekmcirktj en op 7, 14, 21, 28 April, 5, 12 en 20 Mei en 18 Oct. (ossenmarkt). Schapen- en Varkensmarkten: iederen Vrijdag. De Kermis vangt aan op den 24 en eindigt 29 Oct. W eekmarkten Maandag. Amsterdam, Rotterdam, Hoorn, Haarlem b. 's Hage, Ede, Franeker, Kampen, Sneek, Nijmegen weekm., Nijkerk op de Veluwe weekm., ook voor rundvee. Dinsdag. Deventer b., Culemborg, Zeist, Groningen, Goes, Pur- merend, Breda, Zalt-Bommel, Zutfen, Eindhoven, Waalwijk, Medemblik, graanm. Woensdag. Amsterdam b, V\ oerden, ook voor alle soorten Vee, Schoonhoven b., Wijk bij Duurstede, Wageningen, Medemblik, weekm., wanneer ook de stoomboot vandaar op Londen vertrekt, Monnikendam, Enkhuizen ka., Haarlemmermeer b., beginnende den eersten Woensdag in April. Aalsmeer graanm., derden Woensdag van Juli tot en met October. Donderdag. Rhenen, Barneveld, Delft, Assen, Gouda b., Gelder- malsen b. v. s., Naarden boterm., Hoorn ka., Dordrecht korenm., Zutfen, Haarlem. Vrijdag. Amersfoort weekm., ook voor rundvee, schapen en var- kens, Amsterdam, Rotterdam, Deventer, weekm., Groningen, Leeuwarden, Dordrecht, Zwolle, 's Hage, Schiedam, Breda, Eind hoven, Waalwijk, Purmerend ka., behalve de weken waarin jaarmarkt wordt gehouden. Zaterdag. Utrecht b., Delft k., Leiden, Rotterdam, Zutfen, Dor drecht, 's-Hertogenbosch, Bergen op Zoom, Hoorn en Helmond. Bevolking te Amersfoort (op 1 Jan. 1897). Nederduitsch-Hervormden9078 Roomsch-Katholieken7057 Nederlandsche Israelieten359 Portugeeschet Evangelische Lutherschen135 Herstelde 25 R. If. van de oud-bisschoppelijke Klerezie200 Christelijke-GereformeerdenSO Gereformeerde Kerken A en B (294 en 416)710 Vrije Gereformeerden45 Remonstranten 105 Doopsgezinden 84 4

Adresboeken Amersfoort | 1898 | | pagina 53