12G of 3° (1 at zij op 1 Febr. sedert een jaar den eigendom met techt van vrije beschikking hebben van minstens f 100 (nominaal), ingeschreven op een der grootboeken der nationale schuId, of van minstens f 50, ingelegd in de rijkspost- spaarbank; of 4° dat zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaam- heid, door of krachtens de wet gesteld voor de benoembaar- heid tot eetiig arabt, voor de vervnlling van eenige belrekking of voor de uitoefening van het bedrijf of beroep. Aangifte oin op de kiezerslijsten geplaatst te worden moet onder overlegging van bewijsst.ukken voor 15 Febr. ter ge- meentesecretarie gedaan worden, voor zooveel hen betieft die met in de grond vermogens- en personeele belasting alhier zijn aangeslagen. Van de uitoefening van het kiesreeht zijn uitgeslotenzij, wien dit ontzegd is bij eene onherroepelijk geworden rechler- Iijke uitspraak, zij die in gevangenschap of hechtenis zijn, zij die bij eene onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben ver- loren, en zij die in het burgerlijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezerslijsten, onderstand van eene instelling van weldadigheid of van een geraeentebestuur hebben genoten, waaronder de kieswet verstaat elke ondersteuning in geld of andere benoodigdheden tot leuiging van uood aan behoeftigen verstrekt. Yoor de bevoegdheid tot het kiezen van leden der Pro- vinciale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor de kenze van leden der Tweede Kamer, met dien verstande dat men bovendien ingezeten moet zijn respectievelijk van de provincie of gemeente en, voorzooveel den gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der nrijtcs-" directe belastingen is gedaan in eene „plaatselijke" directe belasting is aangeslagen op mins'ens /l.SO en dien aanslag ten voile heeft betaald voor of op den 1M aart. Tot het kiesdistrict Amersfoort behoorenvoor de Tweede

Adresboeken Amersfoort | 1899 | | pagina 130