128 a), hij die een persoon beneden ]6 jaren of eene vrouw arbeid doet verrirhten in labriekeu en werkplaatsen, te zorgen dat tusschen 11 uur 's morgens en 3 uur 's na- middags ten minste een uur rust vvorde gegeven, be- houdens bijzondere vergunning, en dat die personen in dat uur niet verblijveu op eene plaats waar alsdan arbeid wordt verricht. b). bet hoofd of de bestuurder van een bedrijf ofeeneonder- neraing 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevoegde ambtenaren te vertoonen. 2°. deze kaart binnen tvveemaal 24 uren na bet eindigen van de arbeidsbctrekking met den daarop vermelden jeugdigen persoon, behoorlijk ingevuld terug te be- zorgen bij den Burgemeester. 3°. te zorgen, oat in de fabriek of werkplaats, op eene plaats waar arbeid wordt verricht, steeds zichtbaar op- gehaugen zij eene door liem onderteekende en door of vanwege den burgemeester gewaarmerkte ljjst, ver- meldende de namen en de voornamen van de in die fabriek of werkplaats arbeid verrichtende personen beneden 16 jaren en vrouwen, en voor ieder hunner in het bijzonder den aanvang en liet einde van den werktijd (de werkuren behoudens bijzondere vrijstelling), alsmede het etmaal bestemd tot wekelijkschen rustdag. 4°. van elk aan een persoon terzake van don in het be drijf of onderneming verrichten arbeid overkomen ongeluk binnen tueemanl 24 uren in den voorge- schreven vorm sehriftelijk kennis te geven aan den burgemeester der gemeente waar het ongeluk plaats had, tenzij hij, wien het is overkomen, binnen ge- noemden termijn den arbeid heeft hervat. c). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder neming en ieder daarin werkzaam persoon, om aan den bevoegden inspecteur, die toegang heeft tot alle plaatsen

Adresboeken Amersfoort | 1899 | | pagina 132