32 G. Voor in de vermogensbelasting aangeslagenen naar een belastbaar vermogen van f 15.000 tot f 200.000: Wanneer de zuivere inkomsten bedragen fZ50 tot ben. 300 f\.25; voorts 75 cents voor elke /"50 tot /Ml 00, en voor elke fi 00 meer f 2 boven de vaste som van f\i. Tot de stxindplaats Amersfoort der commissie van aanslag behooren de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Soest, Stoutenburg en Woudenberg Vuur-, haven- en tongeld. "Voor de schepen, geladen of ongeladen, welke uit zeederivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize voor 1 »/2 kub. el (ton)/"O.OB Voor die, welke door de Eembrug tof den Baarnschen dijk of den grooten Melm opvaren- 0.09 Voor die, welke voorbij den grooten Melm stadwaarts vareh-0.12l/2 Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschul- digd voor schepen die mest voor den landbouw aanbrengen, of ten behoeve van fabrieken of trafleken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen, goederon aan- of wegbrengendoch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot'de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. Krachtens raadsbesluit van den 25. October 1898 wordt slechts de helft geheven van het tarief hierboven gemeld. De schepen beladen met versch« visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkocht te worden, zijn vrijgesteld. Vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein (bij hoeveelheden van minder dan twee liters of kannen). Dit recht bedraagt te Amersfoort 12,50 voor elke f 50 huur- waarde (of gedeelte daarvan) der localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten, maar wordt met een vierde verminderd voor de localiteiten, waar geen sterke drank verkocht of geschonken wordt tusschen Zaterdagavond 6 en Maan- dagochtend 6 uur. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de localiteiten, waarin op 1 Mei 1881 sterke drank

Adresboeken Amersfoort | 1899 | | pagina 36