33 wordt verkoeht, de vei'gunning (tenzij in bij art. 3 derwetopge- noemde gevallen) niet geweigerd aan bein die daarin op t Mei 1881 het bedrijf uitoefende, zoolaiuj hij leeftnoeh voor 1 Mei 1901 aan anderen (opvolgers). De vei'gunning wordt verieend voor een jaar, loopende van 1 Mei tot 30 April, en kan ook tnssehentijds verieend worden, in welk geval zij loopt tot 30 April en het recht berekend wordt bij kwartalen. De vei'gunning wordt telkens geacht weder voor een jaar te zijn verlengd, indien voor het eindigen van den termijn hetver- gunningsreeht voor den volgenden termijn betaald is, en door Burg, en YVeth. geen gebruik is gemaakt van de hun bij art. 9 der wet vcrleende bevoegdheid De vei'gunning van de daarin vermelde localiteiten geldt uit- sluitend voor den verzoeker, doch bij overlijden of tijdelijke on- bevoegdheid of verhindering van den gereehtigde tot uitoefening van het bedrijf, kan dit gedurende het vergunningsjaar »zonder nadere vergunning" worden voortgozet door een of meer erfge- namen, en door hen die ingevolge de wet of krachtens opdracht van den gereehtigde, daartoe bevoegd zijn. In localiteiten, waarin eene andere winkeinering wordt uitge- oefend, of die met zoodanige localiteiten binnenshuis gemeen- schap hebben, mag alleen dan sterke drank in het kleih verkoeht worden, wanneer te de verkoop van stei'ken drank geschiedt in gesloten tlesschen, kannen of kruiken2e in de voor het publiek toegankelijke localiteiten geen aangebroken vaten, tlesschen of kannen of kruiken (sterken drank inhoudende) aanwezig zijn; en 3e het drinken varr sterken drank in die localiteiten niet wordt toegelaten. TARIEVEN DER GEMEENTE-BELASTINGEN. Jaarmarkt. Eene loods, kranm of tent, per M2 Eene open tafel, handwagen of kraam, kleiner dan 3 M2. of zoogenaamd stalletje Een draaim den E-ll koekblok Een luifel of afgezette ruimte voor loodsen, kramen of tenten Weekmarkt. Eene kraam, kar of wagen tot 2 M2 20 cents en voorts per M2 f 0,10 3 f 0.40 - 1.— - 50.— - 3.— - 0.25

Adresboeken Amersfoort | 1899 | | pagina 37