125 VOORSCHRIFTEN BETREFFENDE HET BOUWEN. Het is verboden zonder schriftelijke vergunning van Bur- gemeester en Wethonders van Amersfoort, of in strijd met daaraan door hen verbonden voorwaarden, binnen het door den gemeenteraad aangewezen gedeelte der gemeente, le een gebouw opterichten, of een bestaand gebouw te vervangen door een an der2e een gebouw, aanvankelijk daartoe niet bestemd, interichten tot woning3e een gebouw te bestem- men en interichten tot bewoning door meer dan twee gezinnen. Bij de op ongezegeld papier deswege te doene aanvraag moet worden overgelegd eene scbetsteekening in dubbel op eene schaal van minstens 1 a 250 welke duidelijk aan- wijsta. het terrein in de aangifte bedoeldb. den hehoorlijk afgewerkten platten grond van het gebouwc. den afstand tusschen de ontworpen gebouwen of muren en de straat of den wegd. de richting der nevenstaande gebouwen of mu ren en de rooilijn der ontworpen gebouwen of muren e. de hoogte der ontworpen gebouwen en murenf. de inwendige verdeeling van het ontworpen gebouw en g. bij het bouwen van meerdere niet aan elkaar te bouwen woningen, den af stand tusschen de woningen onderling. KIESRECHT. De kiezerslijsten worden tusschen 15 Febr. en 22 Maart opgemaakt en op laatstgenoemden datum vastgesteld. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot het kiezen van chn lid voor de Tweede Kamer der Staten Gene- raal, van leden voor de Provinciale Staten en den Gemeen- tferaad aangewezen de mannelijke ingezetenen des rijks, tevens Nederlanders den leeftijd van 25 jaren bereikt hebbende of dien voor of op den 15. Mei aanstaande bereikende die A over het voile laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbelasting voor minstens 1 (hoofdsom en rijks- opcenten), in de vermogens- of bedrijfsbelasting, of naar een of meer grondslagen der personeele belasting, of B voldoen aan eene der volgende voorwaarden 1°. dat zij als gezinshoofd of als alleen inwonend persoon op 31 Jan. sedert 1 Aug. van het vorig jaar alhier hebben bewoonda. krachtens huur achtereenvolgens niet meer dan twee huizen, of een gedeelte van huizen, voor elk waarvan de werkelijke huurprijs per week minstens bedraagt /"1.50;

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 131