127 voorzooveel den gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der „rijks-" direete belastingen is gedaan in eene „2)laatselijkedireete belasting is aangeslagen op minstens 1.50 en dien aanslag ten voile heeft betaald voor of op den 1. Maart. Tot het kiesdistrict Amersfoort behoorenvoor de Tweed® Kamek de gemeenten Amersfoort, Achttienhoven, Baarn, de Bildt, Bunschoten, Doorn, Eemnes, Hoogland, Lensden, Maarn, Maartensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek, Woudenberg en Zeist, en voor de Provingiale Staten de gemeenten Amers foort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Rens- woude, Soest en Stoutenburg. ARBEIDSWET. Uittreksel uit de wet van 5 Mei 1889 (Staatsblad No. 48). Het is verboden op straffe van hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste /75, ingeval van her- haling op straffe van hechtenis van ten hoogste 4 weken ot geldboete van ten hoogste f 150 1". een kind beneden 12 jaren arbeid te doen verrichten. 2°. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vrouw in fabrieken en werkplaatsen te doen aanvangen voor 5 uur des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behoudens bijzondere vergunning. 3°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf uren per etmaal arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere ver gunning. 4°. een persoon beneden 16 jr. of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdagsavonds te doen voortduren tot Zondagmorgen 6 uur, hetzij tot herstel of reiniging van den stoomketel. (Voor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod d&t om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hun kerkgenootschap als wekelijksche rustdag aan- genomen, indien zij alsdan verlangen te rusten). 5°. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen binnen 4 weken na hare bevalling.

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 133