129 H. W, E. Struve, R. N. L., Inspecteur, wonende te 's-Gravenhage. C. C. A. Last, Adjunct-Inspecteur, wonende te 's-Gravenhage. VEILIGHEIDSWET. Uittreksel uit de wet van 20 Juli 1895 (Staatsblad No. 137). Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of handwerksnijverheid wordt uitge- oefend, is verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal 24 uren nadat het onge- val heeft plaats gehad of de gevolgen van dat ongeval zich hebben geopenbaard, schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester. Heeft de persoon wien het ongeval is overko men, binnen tweemaal 24 uren zijnen gewonen arbeid hervat, dan vervalt de verplichting tot kennisgeving, tenzij de ge volgen van het ongeval eerst later blijken. Het hoofd of de bestuurder van eene fabriek of werkplaats zendt binnen eene maand na het inwerking brengen ervan, aan den Burgemeester eene opgave vana het bedrijf dat wordt uitgeoefendb de soort van drijf kracht en het aantal krachtwerktuigen die gebezigd worden c van het aantal per- sonen, die aldaar in den regel zullen verblijvenen d voor het geval de fabriek of werkplaats behoort tot de inrichtingen die gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken van het gezag dat de vergunning tot het oprichten gaf, en van de dagteekening dier vergunning. Overtreding wordt gestraft met hechtenis van hoogstens eene maand of geldboete van ten hoogste 100. HEEXEIDING VAN MUNTEN. Een gulden, Nederlandsche munt, staat gelijk aan 2 francs 12 centimes in Frankrijk en Belgiiiaan 2 francs en 12 rappen in Zwitserlandaan 2 lire 12 centissime in Italie aan 17 silbergroschen of 1 mark 7 pfennige markstelsel in Duitschland, en aan 1 shilling 8 pence in Engeland. Een franc, Fransche munt ter waarde van 47 cents Nederlandsch, heeft 100 centimes. Men heeft in kopergeld ook muntstukken van 2.5 en 10 centimes, in zilver van 25 en 50 centimes en van 1, 2 en 5 francsin goud van 5, 10, 20, 40 en 100 francs. De goud- stukken zijn in Belgiii iets lager in koers.

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 135