30 IVe Grrondslag(Dienstboden). Voor vrouwelijke dienstboden, op 1 Jan. beneden 18 jaar oud, en voor dienstboden op dat tijdstip den ouderdom van 65 jaar bereikt hebbende, wordt geene belasting geheven, evenmin voor de eenige vrouwelijke dienstbode gehouden door iemand die drie of in66r eigen of aangehuwde kinderen, klein- kinderen of pupillen bij zich heeft inwonen, die op 1 Jan. den leef'tijd van 20 jaar nogniet hebben bereikt. De belasting bedraagt voor elke vrouwelijke dienstbode die op 1 Jan. den leeftijd van 21 jaar nogniet heeft bereikt fi, en wegens alle overige dienstboden: voor 6en /'6, voor twee 17, voor drie 33, voor vier/"54, voor vijf/SO, voor zes/111, voor zeven /'147, voor acht /'188, voor negen f23i, voor tien 285, benevens f 50 voor iedere dienstbode boven 10, en voor elken mannelijke dienstbode 12 boven de voormelde bedragen. Voor een jager /"18. Voor een koetsier f 15. Voor een huisbewaarder (met of zonder echtgenoote) 10. Voor iederen dienstbode, doorgaans en hoofdzakelijk werk- zaam in het beroep, bedrijf, of in eene inrichting van onder- wijs of weldadigheid f 3. Ve Grondslag(Paarden). De belasting bedraagt voor 6en paard /'25, voor twee/60, voor drie /105 en voor ieder paard daarboven f50. Voor elk paard van een verhuurder 10. Voor elk paard in gemengd gebruik f6. Daaronder worden verstaan paarden doorgaans en hoofdzakelijk gebezigd voor de uitoefening van een beroep of bedrijf. Aan den gebruiker van een perceel die het verlaat, zonder eenige roerende goederen daarin achtertelaten en niet een ander of hetzelfde perceel in gebruik neemt, wordt op zijne binnen zes weken te doene aangifte ontheffing verleend van zijnen aanslag naar de eerste drie grondslagen, over de maan- den tijdens het verlaten van het perceel nog niet ingetreden. Indien eene woning, al is zij gedurende het geheele jaar gemeubeld geweest, niet meer dan 10 dagen is bewoond, wordt aan den belastingschuldige op zijne binnen zes weken te doene aangifte teruggave verleend van de belasting naar de eerste drie grondslagen Aan den belastingplichtige die een of meer dienstboden of paarden afschaf't of niet langer tot belastbare doeleinden bezigt, wordt ontheffing verleend over de maanden tijdens het indie- nen van de aangifte nog niet ingetreden.

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 36