42 nen van den geheelen inhoud door elk kantoor ter overbren- ging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige te- legrafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammenworden voor andere tijdingen van denzelfden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreft. Teleiooribestelling (verkort T b) geschiedt kosteloos, waar zij uitvoerbaar is. De aanwijzingen .antwoord betaald," (verkort R p) „colla- tionneering betaald," verkort T. c.) „dringend." (verkort D.) „eigenhandig,'" (verkort M pi bode of bode be taald." (X p) en ..post ."komen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het bericht en worden in de woordenschat- ting begrependaarna volgen het adres en den inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooruitbetalen zoo plaatse men, voor m66r dan tien woorden, achter R p het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of overschrijvin- gen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. Intercommunale Telefoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en Telegraaf kantoor. Voor elk intercommunaal gesprek tusschen 11.40 voorm. en 3.40 nam. 50 cents per 3 minuten gedurende den overigen tijd (van 7.30 tot 11.40 voorm. en van 3.40 tot 8.30 nam.) 25 cents per 3 minuten. Dringende gesprekken worden dubbel berekend. Voor aansluiting, zonder dat gehoor verkregen wordt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telefoonnet, die wen- schen van uit hunne perceelen intercommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eene waarborgsom van min- stens flO. NED. BELL -TELEFQONM AATSCH APFIJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. W. A. Fortuin, Chef'-telefoniste. C. Kraan, Telefoniste.

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 48