43 Het Centraalbureau is geopendop werkdagen 's morgens 8 tot 's avonds 9 op Zon- en erkende feestdagen's m. 12 /a 2 's m. Yoor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezenhet Raadhuis (Westsingel)het Bureau van politie (Utrechtschepoorts- brug), het Nachtwachthuis (Langestraat) en de woning van den Opperbrandmeester (Utrechtschestraat.y Voor piiblieke spreekcel te Amersfoort is aangewezen een aan het einde van de Utrechtschestraat nabij het Politiebu- reau gelegen gebouw, mede voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek, in plaatselijk verkeer, met een geabon- neerde bedragen de kosten 10 cents en voor een intercom- munaal gesprek stadstijd van 124 uur 50 cents en overigens 2o cents Gesprekken tusschen geabonneerden, in plaatselijk verkeer, worden kosteloos gevoerd. Een abonnement voor aansluiting van het Centraalbureau kost f40 'sjaars. Een dringend gesprek wordt dubbel berekend en heelt den voorrang boven de „gewone" gesprekken. Voor intercommunaal Telefoonverkeer zijn opgenomen de gemeenten Amersfoort, Amsterdam, A rn hemBaarn, Bilt, Borne, Bussum, Dordrecht, Ede, Gouda, Groningen, Haarlem, 's-Hage, Hengelo, Hilversum, Jutfaas, Leiden, Maassluis, Nij- megen, Renkum, Roosendaal, Rotterdam, Schiedam, Utrecht, Vlaardingen, Zaandam, Zandvoort, Scheveningen, Velp, Veen- dam, Westervoort en Zwijndrecht. Geabonneerd zijn te Amersfoort: No. 19 Amersf. Courant (Van Cleeff), Kortegracht. 7 Amicitia, Societeit in Plantsoen. 3 Bierbrouwerij, Stationsweg. 8 Blom en Zn., Zuidsingel. 16 Broodfabriek, Smallepad. 6 Bureau van Politie, Utr. poort. 44 Bureau van den Kolonel, Commandant v. h. 5e reg. Int. 14 M. L. Celosse, Havik. 2 Centraal station. 19 firma A. H. van Cleeff, Kortegracht. 33 Concordia, Langestraat. 35 H. J. Croockewit, Langestraat. 53 D. H. Evsink, Arnhemscheweg. 19 P. J. Frederiks, Kortegracht.

Adresboeken Amersfoort | 1900 | | pagina 49