A RBEIDS YY E T. 130 Uittreksel uit de wet van 5 Mei 4889 (Staatsblad No. 48). Het is verboden op straffe van hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste ^75, ingeval van her- haling op straffe van hechtenis van ten hoogste 4 weken of geldboete van ten hoogste 150 1°. een kind beneden 12 jaar arbeid te doen verrichten. 2°. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene viouw in fabrieken en werkplaatsen te doen aanvangen voor 5 uur des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behoudens bijzondere vergunning. 3". een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf uren per etmaal arbeid te doen verrichten in iabiieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere ver- gunning. 4°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen behoudens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdagavonds te doen voortduren tot Zondagmorgen 6 uur hetzij tot herstel of reiniging van den stoomketel. (Voor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wske- lijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod dat om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hun kerkge nootschap als wekelijksche mstdag aangenomen, indien^zij alsdan verlangen te rusten). 5°. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabrieken en werk plaatsen binnen 4 weken na hare bevalling. a), hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verrichten in fabrieken en werkplaatsen, te zorgen dat tusschen 11 uur s morgens en 3 uur's namiddags ten minste een uur rust worde gegeven, behoudens bijzondere vergun ning, en dat die personen in dat uur niet verblijven op eene plaats waar alsdan arbeid wordt verrieht. b). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder- neming: 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevoe°de ambtenaren te vertoonen. 2«. deze kaart binnen tweemaal 24 uren na het eindigen van de arbeidsbetrekking met den daarop vermelden jeugdigen persoon, behoorlijk ingevuld terug te bezoigen hi] den Burgemeester. o te zorgen, dat in de fabriek of werkplaats, op eene plaats

Adresboeken Amersfoort | 1901 | | pagina 136