43 Telefoonbestelling (verkort T 10 geschiedt kosteloos, waar zij uitvoerbaar is. De aanwijzingen „antwoord betaald," (verkort R pi „colla- tionneering betaald," verkort T c* „dringend," (verkort Dh „eigenhandig," (verkort M p) „bode of bode betaald." (X p) en „postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het bericht en vvorden in de woordenschatting begrepen; daarna volgen het adres en den inhoud met of zonder onderteekening. r Wil men antwoord vooruitbetalen zoo plaatse men, voor meer dan tien woorden, achter R p het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of overschrijvingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. Intercommunale Telefoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en Telegraafkantoor. Voor elk intercommunaal gesprek tusschen 11,40 voorm. en 3,40 nam. 50 cents per 3 rninuten; gedurende den overigen tijd (van 7,30 tot 11,40 voorm. en van 3,40 tot 8,30 nam.) 25 cents per 3 rninuten. Dringende gesprekken worden dubbel berekend. Voor aansluiting, zonder dat gehoor verkregen wordt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telefoonnet, die wenschen van uit hunne pei'ceelen intercommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eene waarborgsom van minstens flO. NED. BELL-TELEFOONMAATSCHAFPIJ. Dr. H. F. R. Ilubrecht, te Amsterdam, Directeur. W. A. Fortuin, Chef-telefoniste. C. Kraan, Telefoniste. Het Centraalbureau is geopendop werkdagen 's morgens 8 tot 's avonds 9; op Zon- en erkende feestdagen's m. 12'/22 's m. Voor eene hostel ooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezenhet Raadhuis (Westsingel), het Rureau van politie (Utrechtschestraat), de Gemeente-gasfabriek en de woning van den Opperbrandmeester (U trechtschestraat). Voor publieke spreekcel te Amersfoort is aangewezen een aan het einde van de Utrechtschestraat nabij het Politiebureau gelegen gebouw, mede voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek, in plaatselijk verkeer, met een geabon-

Adresboeken Amersfoort | 1901 | | pagina 49