130 of 3° dat zij op 1 Febr. sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van minstens/d 00 (nominaal), ingescbreven op een der grootboeken der nationale schuld, of van minstens 50, ingelegd in de rijkspostspaarbank, in eene gemeentelijke spaarbank, of in eene spaarbank, bebeerd door het bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bevattende vereeni- ging, van eene naamlooze vennootschap, van eene cooperatieve vereeniging of van eene stichting. De bijzondere spaarbanken moeten een waarborgfonds van 25.000 bij de Ned. Bank heb ben gedeponeerd. of 4 dat zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaamheid, door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maat- regel van bestuur gesteld voor de benoembaarheid tot eenig ambt, voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoefening van eenig bedrijf of beroep. Aangifte om op de kiezerslijsten geplaatst te worden moet onder overlegging van bewijsstukken voor 15 Febr. ter Gemeente- secretarie gedaan worden, voor zooveel hen betreft die niet in de grond-, vermogens- en personeele belasting alhier zijn aange- slagen. Van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten: zij, wien dit ontzegd is bij eene onherroepelijk geworden rechterlijke uit- spraak, zij die in gevangenschap of hechtenis zijn, zij die bij eene onherroepelijk geworden rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren, en zij die in het burgerlijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezers lijsten, onderstand van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestuur hebben genoten, waaronder de kieswet verstaat elke ondersteuning in geld of andere benoodigdheden geene geneesmiddelen tot leniging van nood aan behoeftigen verstrekt. Voor de bevoegdheid tot het kiezen van leden der Provmciale Staten en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor de keuze van leden der Tweede Kamer, met dien verstande, dat men bovendien ingezeten moet zijn respectievelijk van de provincie of gemeente en, voorzooveel den Gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der „rijks-" directe belastingen is gedaan in eene „plaatselijke" directe belasting is aangeslagen op minstens 1 -50 en dien aanslag ten voile heeft betaald voor of op den 1. Maart. Tot het kiesdistrict Amersfoort behooren: voor de TwfcEDE Kamer de gemeenten Amersfoort, Achttienhoven, Baarn, de Bilt, Bunschoten, Doorn, Eemnes, Hoogland, Leusden, Maarn, Maar- tensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek, Woudenberg en Zeist,

Adresboeken Amersfoort | 1902 | | pagina 138