VEIL1GHE1DSWET. 132 jeugdigen persoon, behoorlijk ingevuld terug te bezorgen bij den Burgemeester. 3«. te zorgen, dat in de fabriek of werkplaats, op eene plaats -waar arbeid wordt verricht, steeds zichtbaar opgehangen zij eene door hem onderteekende en door of vanwege den Burgemeester gewaarmerkte lijst, vermeldende de namen en de voornamen van de in die fabriek of werkplaats arbeid verrichtende personen beneden 16 jaren en vrouwen, en voor ieder hunner in het bijzonder den aanvang en het einde van den werktijd (de werkuren behoudens bijzondere vrijstelling), alsmede het etmaal bestemd tot wekelijkschen rustdag. 4°. van elk aan een persoon terzake van den in het bedrijf of onderneming verrichten arbeid overkomen ongeluk binnen tweemaal 24 uren in den voorgeschreven vorm schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester der gemeente waar het ongeluk plaats had, tenzij hij,wien het is overkomen, binnen genoemden termijn den arbeid heeft hervat. c). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onder neming en ieder daarin werkzaam persoon, om aan den be- voegden Inspecteur, die toegang heeft tot alle plaatsen waar arbeid verricht wordt of pleegt verricht te worden, de ver- langde inlichtingen te geven omtrent zaken en feiterf, de naleving van de wet betreifende. N.B. Eene afzonderlijke straf wordt opgelegd ten opzichte van elken persoon inet wien of ten opzichte van wien overtre- ding is gepleegd en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd. M. Raven, Inspecteur, wonende te Utrecht. Uittreksel uit de wet van 20 Juli 1895 (Staatsblad No. 137). Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of handwerksnijverheid wordt uitgeoefend, is verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal 24 uren nadat het ongeval heeft plaats geliad of de gevolgen van dat ongeval zich hebben geopenbaard, schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester. Heeft de per soon wien het ongeval is overkomen, binnen tweemaal 24 uren zijnen gewonen arbeid hervat, dan vervalt de verplichting' tot kennisgeving, tenzij de gevolgen van het ongeval eerst later blijken. Het hoofd of de bestuurder van eene fabriek of werkplaats zendt binnen eene maand na het inwerking brengen ervan, aan

Adresboeken Amersfoort | 1902 | | pagina 140