33 1881 sterke drank wordt verkocht, de vergunning [tenzij in bij art. 3 der wet opgenoemde gevallen] niet geweigerd aan hem die daarin op 1 Mei 1881 het bedrijf uitoefende, zoolapij hij leeft, noch voor 1 Mei 1901 aan anderen [opvolgers]. De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei tot 30 April, en kan ook tusschentijds verleend worden, in welk geval zij loopt tot 30 April en het recht berekend wordt bij kwartalen. De vergunning wordt telkens geacht weder voor een jaarle zijn verlengd, indien voor het eindigen van den termijn het vergunningsrecht voor den volgenden termijn betaald is, en door Burg, en Weth. geen gebruik is gemaakt van de bun bij art. 9 der wet verleende bevoegdheid. De vergunning van de daarin vermelde localiteiten geldt uitsluitend voor den verzoeker, doch bij overlijden oftijdelijke onbevoegdheid of verhindering van den gerechtigde tot uit- oefening van het bedrijf, kan dit gedurende het vergunnings- jaar „zonder nadere vergunning" worden voortgezet door een of meer erfgenamen, en door hen die ingevolge de wet of krachtens opdracht van den gerechtigde, daartoe bevoegd zijn. In localiteiten, vvaarin eene andere winkelnering wordt uitgeoefend, of die met zoodanige localiteiten binnenshuis gemeenschap hebben, mag alleen dan sterke drank in het klein verkocht worden, wanneer le de verkoop van steiken drank geschiedt in gesloten flesscben, kannen of kruiken; 2e in de voor het publiek toegankelijke localiteit geen aange- broken vaten, flesschen of kannen of kruiken [sterken drank inhoudende] aanwezig zijn: en 3e het drinken van steiken drank in die localiteiten niet wordt toegelaten. TARIEVEN DER GEMEENTE-BELASTINGEN. f J aarmarkt. Eene loods, kraam of tent, per M1f 0.40 Eene open tafel, kruiwagen of kraam, kleiner dan 3 M2. of zoogenaamd stalletje- 1. Een krachtmeter-10. Weekmarkt. Eene kraam, kar of wagen tot 2 M2 20 cts. en voorts per M2 0.10 Eene open tafel of kruiwagen per M2-0.10 3

Adresboeken Amersfoort | 1902 | | pagina 41