42 gevdi is 2'/a cent per 100 verschuldigd met een minimum van 1- cents, en wordt bij vermissing de voile aanqeqeven waarde (mits met boven de f 12.000) vergoed. Naai het buitenland aanteekengeld 10 cts. met waarde naar Belgie daarenboven voor elke 300 francs 2»/j ct., naar Duitsch- land cts., en de overige Europeesche landen 12'/» ct. per 300 trancs behalve het aanteekenrecht a 10 cts. N.B. De aangegeven waarde moet steeds in francs en cen times op den brief worden vermeld, dus ook naar Duitschland enz. V erphchting tot verzegeling bestaat niet voor aangeteekende brieven zonder aangegeven geldswaarde. Op vei langen geschiedt expvesse bestelling op voorgeschreven wijze en voorwaarden tegen een vast recht van 15 cts. behalve het port. Invordering van gelden op kwitantien, wisselbrieven, assig nation en ander liandelspapier kan geschieden tegen 5 cents voor elk. Bij uitbetaling van het ingeleverd bedrag is het recht verschuldigd, vastgesteld voor een postwissel tot gelijk bedrag. TELEGRAFIE. Het kantoor is geopend „Greenwich(spoor)tijd," welke 23 min. acnter is bij den plaatseiijken tijd: Op alle werkdagen; van 7.3u'voorm. tot 8.30 'savonds. Op Zondagen en daarmede gelijk gestelde feestdagen: van voorm. 1.30— 8.30, nam. 12.3d—1.30 en 'savonds 6.30—7.30. Het tariel voor gewone lelegrammen bedraagt: tusschen twee kantoren in Nederland: voor de eerste 10 woorden of minder 25 cents, voor elke volgende 5 woorden of minder tot en met 50 woorden 5 cents; voor elke volgende 10 woorden ot minder, 5 cents. Telegram-zegeh, aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linkerbovenhoek van het bericht vastgehecht. Telegruphische poslwissels mogen 1500 niet te boven gaan. Kwitantie, zoo de afzender van een bericht haar verlangt wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag van een telegram) geschiedt op verlangen, aan 't hoofd van het telegram aangeduid door r\ 8 woorf' 'n de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar gee'n telegraafkanloor is gevestigd worden telegrammen aangenomen. De verzending' van het naastbijgelegen telegraafkantoor geschiedt door de „post" koste- loos, door ,.boden" of „estal'etten." Bij vooruitbetaling bedragen de kosten der bezorging buiten den bestelkring door ,,boden" 50 cents. Wanneer de bodekosten voor rekening van den

Adresboeken Amersfoort | 1902 | | pagina 50