44 Telefoonbestelling (verkort T b) geschiedt kosteloos, waar zii uitvoerbaar is. J De aanwijzingen »antwoord betaald", (verkort R p) scolla- tionneering betaald", (verkort T c) en adringend", (verkort D) seigenhandig", (verkort M p) sbodeof bode.betaald". P) en »postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan t hootd van het bericht en worden in de woordenschatting hegrepen; daarna volgen het adres en den inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooruitbetalsn zoo plaatse men, voor meer dan tien woorden, achter R p het aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of overschriivingen in een bericht moeten gewaarmeikt zijn. Intorcommunale Telefoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en lelegraafkantoor en aan het sledelijk centraal Bureau. Voor elk intercommunaal gesprek tusschen 11.40 voorm. en nam- 50 cenls per 3 minuten; gedurende den overigen tyd (van 7.30 tot 11.40 voorm. en van 3.40 tot 8.30 nam.) 25 cents per 3 minuten. Dringende gesprekken worden dubhel berekend. Voor aansluiting, zonder dat geboor verkregen wordt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telefoonnet, diewenschen van uit hunne perceelen intercommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eerie waarborgsom van minstens f 10. NED. BELL TELEFOONMAATSCHAPPIJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. W. A. Fortuin, Che\-telefoniste. C. Kraan, Telefon ste. Het Centraalbureau is geopend: op werkdagen 's morgens 8 tot 'savonds 9; op Zon- en erkende feestdagen 's m. l'2'/22 's m. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezen: het Raadhuis [Westsingel], het Bureau van politie [Utrechtschestraat], de Gemeente-gasfabriek [Smallepad] en de woning van den Opper- brandmeester [Utrechtschestraat]. Voor publieke spreekcel te Amersfoort is aangewezen een aan het einde van de Utrechtschestraat nabij bet Politiebureau gelegen gebouw, m»de voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek, in plaatselijk verkeer, met een geabon-

Adresboeken Amersfoort | 1903 | | pagina 50