138 Febr. in het genot zijn van een door eene openbare instelling verleend pensioen van minstens /400; inkomen en pensioen, waar noodig, worden samengeleld. Bij de berekening van „inkomen" wordt vrije woning of inwoning gerekend op /75, vrije kost met inwoning- op /275 en enkel vrije kost op /200. 3° dat zij op 1 Febr. scdert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van minsten /100 (nominaal), mgeschreven op een der grootboeken der nationale sehuld, of V!fn minstens f 50, ingelegd in de rijkspostspaarbank, in eene gemeenteiijke spaarbank, of in eene spaarbank, beheerd door het bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bevattende vereeniging, van eene naamlooze vennootschap, van eene cooperatieve vereeniginb of van eene stiehting. Do bijzondere spaarbanken moeten een waarborgfonds van/25.000 bij de Ned. Bank hebben gedeponeerd. o 4 dat zij hebben voldaan aan de eischen von bekwaamheid, door ot kraehtens de wet of aangewezen bij algemeenen maat- legei van bestuur gesteld voor de benoembaarheid toteenigambt voor de vervuliing van eenige betrekking of voor de uitoefening van eemg bednjf of beroep. Aangifte om op de kiezerslijsten geplaatst te worden moet onder overiegging aan bewijsstukken voor 15 Febr. ter Gemeente- seeretane gedaan worden, voor zooveel hen betreft die niet in de grond-, vermogens- en personeele belasting alhier zijn aangeslagen. Van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten: zij, wien (i on zegd is^ bij eene onherroepelijk geworden rechterliike uit- spraak, zy die in gevangcnschap of hechtenis zijn, zii die bii eene onherroepehjk geworden rechterlijke uitspraak de beschikking of het beheer over Jiunne goederen hebben verloren, en zij die in net burgeriijk jaar, voorafgaande aan de vaststelling der kiezers- ljsten, onderstand van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestuur hebben genoten, waaronder de kieswet verslaat eike ondersteuning in geld of andere benoodigdheden geene geneesmiddelen tot leniging van nood aan behoeftigen verstrekt. 8 Aroor de bevoegdheid tot het kiezen van leden der Provinoiale a n en van leden voor den Gemeenteraad gelden dezelfde regelen als die voor do keuze van leden der Tweede Earner, met dien verstande dat men bovendien ingezeten moet ziin respectievelijk van de provincie of gemeente en, voorzooveel den Gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der „rijks-" iret c jeiastingen is gedaan in eene „plaatselijlce" direote be astmg zijn aangeskgen op minstens 1,50 en dien aanslag ten voile hebben betaald voor of op den 1. Maart.

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 144