139 Tot het kiesdistrict Amersfoort behooren: voor de Tweede Kamer de gemeenten Amersfoort, Achttienhoven, Baarn, de Bilt, Bunschoten, Doom, Eemnes, Hoogland, Leusden, Maarn, Maar- tensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek, Woudenberg en Zeist, en voor de Provinciale States de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, Benswoude, Soest en Stoutenburg. ARBEIDSWET. TJittrelcsel uit de wet van j> Mei 18S9 (Staatsblad No. 48). Het is verboden op straffe van hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste 75, ingeval van herhaling op straffe van hechtenis van ten hoogste 4 weken of geldboete van ten hoogste /'150: I", een kind beneden 12 jaar arbeid te doen verrichten. 2°. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vrouw in fabrieken en verkplaatsen te doen aanvangen voor 5 uur des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behoudens bijzondere vergunning. 3°. een persoon beneden l(i jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf uren per et.maal arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning. 4°. een persoon beneden l(i jaren of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdags- avonds te doen voortduren tot Zondagmorgen G uur, hetzij tot hcrstel of reiniging van den stoomketel. (Voor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod dat om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etmaal door hun kerkgenootschap als wekelijksche rustdag aangenomen, indien zij alsdan verlangen te rusten). 50. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabrieken en werk plaatsen binnen 4 weken na hare bevalling. a), hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid doet verrichten in fabrieken en werkplaatsen is verplieht te zorgen dat tusschen 11 uur 's morgens en 3 uur's namiddags ten minste een uur rust worde gegeven, behoudens bijzondere vergunning en dat die personen in dat uur niet verblijven op eene plaats waar alsdan arbeid wordt verricht.

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 145