140 b). hot hoofd of de bestuurder van een bedriif of eene onder- nemingJ 1°. de betrekkelijke kaart op aanvrage van de bevoe°-de ambtenaren te vertoonen. 20. deze kaart binnen tweemaal 24 uren na het eindigen van cle arbeidsbetrekking met den daarop vermelden jeugdigen persoon, behoorlijk ingevnld terug te bezorgen bii den Burgemeester. J 30. te zorgen,^ dat in de fabriek of werkplaats, op eene plants waar arbeid wordt verricht, steeds zicbtbaar opgehangen zij eene door hem onderteekende en door of vanirce clen Burgemeester gewaarmerkte lijst, vermeldende de namen en de voomamen van de in die fabriek of werkplaats arbeid verrichtende personen beneden 16 jaren en vrouwen, en voor ieder hunner in het bijzonder den aanvang en net einde van den werktijd (de werkuren behoudens bii- zondere vnjstelling), alsmede het etmaal bestemd tot weke- njksohen rustdag. 40. van elk aan een persoon (erzake van den in het bedriif ol onderneming verrichten arbeid overkomen ongelnk bin- nen tweemaal 24 uren in den voorgeschreven vorm schrif- telijk kennis te geven aan den Burgemeester der gemeente waar het ongeiuk plaats had, tenzij hij, wien het is over- binnen genoemden termijn den arbeid heeft hervat c.J net hootd ol de bestuurder van een bedrijf of eene onder neming en ieder daarin werkzaam persoon, om aan den be- voegden Inspecteur, die toegang heeft tot alle plaatsen waar arbeid verrieht wordt of pleegt verricht ie worden, de vor- langde lnlichtmgen te geven omtrent zaken en feiten de na- levmg van de wet betreffende. JN.B. Eene afzonderlijke straf wordt opgelegd ten opziohte van el ken persoon met wien of ten opziohte van wien over- tredmg is gepleegd en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd. M. Raven, Inspecteur, wonende te Utrecht. VEILIGHEIDSWET. TJittreksel uit de wet van 20 Juli 1895 (Slaatsblad No. 137). Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabneks- of handwerksnijverheid wordt uitgeoefend, is verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal 24 uren nadat het ongeval heeft plaats

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 146