32 C. Voor in de vermogens-belasting aangeslagenen naar een belastbaar vermogen van /'15.000 tot /'200.000: Wanneer de zuivere inkomsten bedragen y250 tot ben. _/300: y 1.25voorts 75 cents voor elke /50 tot /1100, en voor elke f 100 meer /2 boven de vaste som van f 14. Tot de standplaats Amersfoort der commissie van aanslag behooren de gemeenten AmersfoortBaarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland LeusdenSoest, Stoutenburg en Woudenberg Vuur-, haven- en tongeld. Yoor de schepen, geladen of ongeladen, welke uit zee de rivier de Eem in- en opvaren en beneden de Eembrug blijven, telken reize voor l'/2 kub el [ton] f 0.06 Yoor die, welke door de Eembrug tot den Baarnschen dijk of den grooten Melm opvaren- 0.09 Voor die, welke voorbij den grooten Melm stadswaarts varen- 0.12';2 Het vuur-, haven- en tongeld is slechts voor de helft verschul- digd voor schepen die mest voor den landbouw aanbrengen, of ten behoeve van fabrieken of trafieken langs de Eem of onder Amersfoort gelegen, goederen aan- of wegbrengendoch voor zoodanige schepen, die met andere dan tot de fabriek of trafiek behoorende vrachten van hier vertrekken, moet vooraf de andere helft worden bijbetaald. Krachtens raadsbesluit van den 27. October 1903 wordt slechts de helft geheven van het tarief hierboven vermeld. De schepen beladen met versche visch, bestemd om alhier ter markt gebracht en verkoeht te worden, zijn vrijgesteld. Vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein (bij hoeveelheid van minder dan twee liters of kannen). Dit recht bedraagt te Amersfoort f 12.50 voor elke f 50 huur- waarde [of gedeelte daarvan] der loealiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, jaarlijks te schatten, maar wordt met een vierde verminderd voor de localiteiten, waar geen sterke drank verkoeht of geschonken wordt tusschen Zaterdagavond 6 en Maandagochtend 6 uur. Zoolang ze niet van bestemming zijn veranderd, wordt voor de localiteiten, waarin op 1 Mei 1881

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 38