ill i 44 Bij uitbetaling van het ingeleverd bedrag is het recht verschul- digd, vastgesteld voor een postwissel tot gelijk bedrag. TELEGRAFIE. Het kantoor is geopend „Greenwich(spoor)tijd," welke 23 min. achter is bij den plaatselijken tijd: Op alle werkdagen: van 7.30 voorm. tot 8.30 'savonds. Op Zondagen en daarmede gelijk gestelde feestdagen- van voorm. 7.308.30 en nam. 12.30—1.30. Het tarief voor gewone telegrammen bedraagt: tussehen twee kantoren in Nederland: voor de eerste 10 woorden of minder 25 cents voor elke volgende 5 woorden of minder tot en met 50 woorden 5 cents; voor elke volgende 10 woorden of minder o cents. Telegram-zegek, aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den linker bo venhoek van het bericht vastgehecht. Telegraphische postmssels mogen f 500 niel te boven gaan. Kwitantie, zoo de atzender van een bericht haar verlangt, wordt ten kantore gegevcn tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag van een telegram) geschiedt op verlangen, aan 'thoofd van het telegram aangeduid door (It o), als een woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, waar geen telegraafkantoor is gevestigd, worden telegrammen aangenomen. De verzending van het naast- bijgelegen telegraafkantoor geschieclt door de „post" kosteloos, door „boden" of „estafetten." Bij voor uitbetaling bedragen de' kosten der bezorging buiten den bestelkring door „boden" 50 cents. Wanneer de bodekosten voor rekening van den geadresseerde worden gelaten wordt het daarvoor door het eindkantoor uitge- geyen bedrag geheven. De afzender vermeldt schriflelijk vanwaar en hoe de bezorging buiten den bestelkring moet geschieden. OollaUonneering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor ter overbrenging medcwerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die der overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegrafisehe mededeeling, aan den afzender, van den tijd waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringende telegrammen. worden voor andere tijdingen van den- zeltden rang overgeseind. Het dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandsch verkeer betreft. Telefoonbestelling (verkort T b) geschiedt kosteloos, waar zij uitvoerbaar is.

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 50