45 De aanwijzingen „antwoord betaald", (verkort 14 p.) „colla- tionneerin" betaald", (verkort T c) en „dringend", (verkort D), „eigenhandig", (verkort M p.) „bodeof bodebetaald", (X p) en „postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofa van het berioht en worden in de woordenschatting be- grepen; daarna volgen liet adres en den inhoud met of zonder onderteekening. Wil men antwoord vooriiitbeialen zoo plaatse men, voor meer dan tien woorden, aehter R p bet aantal. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of oversohrijvingen in een bericht moeten gewaarmerkt zijn. IntercomRiunale Telefoondienst. Pnblieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en Tele- graafkantoor en aan het stedelijk eentraal Bureau. Voor elk intereommunaal gesprek tussohen 11.40 voorm. en 3.40 nam. 50 cents per 3 minuten; gedurende den overigen tijcl (van 7.30 tot 11.40 voorm. en van 3.40 tot 8.30 nam.) 25 cents per 3 minuten. Dringende gesprekken worden dubbel berekend. Voor aansluiting, zonder dat gehoor verkregen word!, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telefoonnet, die wenschen van uit huhne perceelen intercommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eene waarborgsom van minstens f 10. NED. BELL-TELEF00NMAATSCHAPPIJ. Dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, Directeur. W. A. Fortuin, Chef-telefoniste. C. Kraan, Telefoniste. Het Centraalbureau is geopendop werkdagen 's morgens S tot 's avonds 9; op Zon- en erkende feestdagen 's m. 121 22 's m. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Geineentebestuur aangewezen: het Raadhuis [West- singel], het Bureau van politie [Utrechtschestraat], de Gemcente- gasfabriek [Smallepad] en de woning van den Opperbrandmeester [Utrechtschestraat] Voor publielce spreekcel te Amersfoort is aangewezen een aan het einde van de Utrechtschestraat nabij het Politiebureau gelegen gebouw, mede voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek in plaatselijk verkeer, met een geabonneerde

Adresboeken Amersfoort | 1904 | | pagina 51