151 als die voor de keuze van leden der Tweede Kamer, met dien verstande, dat men bovendien ingezeten moet zijn respectievelijk van de provincie of gemeente en, voorzooveel den Gemeenteraad betreft, en zoo geen aanslag in eene der „rijks"- directe belastingen is gedaan in eene „plaatselijke" directe belasting zijn aan- geslagen op minstens 1.50 en dien aanslag ten voile hebben betaald voor of op den 1. Maart. Tot het kiesdistrict Amersfoort beboorenvoor de Tweede Kameb de gemeenten Amersfoort, Aebttienhoven, Baarn, de Bilt, Bunschoten, Doom, Eemnes, Iloogland, Leusden, Maarn, Maar- tensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek, Woudenberg en Zeist, en voor de Pbovinciale States de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoogland, Leusden, llenswoude, Soest en Stoutenburg. ARBEIDSWET. Uittreksel wit de wet van 5 Mei 1899 (Staatsblad N°. 18). Ilel is verboden op stralfe van hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 75, ingeval van herhaling op straffe van hechtenis van ten hoogste 4 weken of geldboete van ten hoogste yi50: 1». een kind beneden 12 jaar arbeid te doen verrichten. 20. den arbeid van een persoon beneden 16 jaren of van eene vrouw in fabrieken en werkplaatsen te doen aanvangen voor 5 uur des morgens of te doen eindigen na 7 uur des avonds, behoudens bijzondere vergunning. 3°. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw gedurende meer dan elf uren per etmaal arbeid te doen verrichten in fabrieken en>werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning. 40. een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw op Zondag arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen, behoudens bijzondere vergunning, hetzij om dien arbeid des Zaterdags- avonds te doen voortduren tot Zondagmorgen 6 uur, hetzij tot herstel of reiniging van den stoomketel. (Voor personen behoorende tot een kerkgenootschap dat den wekelijksehen rustdag niet op Zondag viert, treedt in de plaats van dit verbod dat om hen arbeid te doen verrichten in fabrieken en werkplaatsen in het etinaai door hun kerkgenootschap als wekelijksebe rustdag aangenomen, indien zij alsdan verlangen te rusten). 50. eene vrouw arbeid te doen verrichten in fabrieken en werk plaatsen binnen 4 weken na hare bevalling. a), hij die een persoon beneden 16 jaren of eene vrouw arbeid

Adresboeken Amersfoort | 1906 | | pagina 155