153 verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal 24 uren nadat het ongeval heeft plaats gehad of de gevoigen van dat ongeval zich hebben geopenbaard, schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester. Heeft de persoon wien het ongeval is overkomen, binnen tweemaal 24 uren zijnen gewonen arbeid hervat, dan vervalt de verplichting tot kennis- geving, tenzij de gevoigen van het ongeval eerst later blijken. Het hoofd of de bestuurder van eene fabriek of werkplaats zendt binnen eene maand na het inwerking brengen ervan, aan den Burgemeester eene opgave van: a. het bedrijf dat wordt uit- geoefend; b. de soort van drijfkraoht en het aantal krachtwerk- tuigen die gebezigd wordenc. van het aantal personen, die aldaar in den regel zullen verblijven en d. voor het geval de fabriek of werkplaats behoort tot de inrichtingen die gevaar, sehade of hinder kunnen veroorzaken van het gezag dat de vergunning tot het opriohten gaf en van de dagteekening dier vergunning. Overtreding wordt gestraft met heehtenis van hoogstens eene maand of geldboete van ten hoogste /100. DRANKWET. Onder verkoop van sterken drank in het klein verstaat deze wet verkoop bij hoeveelheden van minder dan tien liter. Deze verkoop wordt onderseheiden in verkoop: a. voor gebruik ter plaatse van verkoop; b. voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop. De verkoop onder b. bedoeld, moet gesehieden niet anders dan in gesloten, over kurk en bovenrand van den hals door metalen dopgen of lak omsloten flesschen, kannen of kruiken, inhoudende ten minste twee deciliter. Om sterken drank in het klein te mogen verkoopen, vraagt men daartoe vooraf vergunning aan Burgemeester en Wethouders. Vergunning voor den verkoop alleen aan logeergasten in een logement of in de loealiteit van eene societeit wordt gevraagd aan Gedeputeerde Staten. In het verzoeksehrift moet vermeld worden, of zij verlangd wordt onder letter a. of b. en bevat voorts eene nauwkeurige opgave, met vermelding van de oppervlakte, van de loealiteit, waar sterken drank in het klein verkocht zal worden, en van de namen, voor- namen, ambten, beroepen en bedrijven, zoowel van den verzoeker als van hen, die het huis mede bewonen en ouder zijn dan zestien jaren. Indien vergunning wordt gevraagd voor den verkoop in een logement alleen aan logeergasten, moet dit uitdrukkelijk worden vermeld. 10

Adresboeken Amersfoort | 1906 | | pagina 157