154 Bij een verzoekschrift om eene vergunning voor den verkoop in de loealiteit van eene societeit moet worden overgelegd een afschrift of afdruk van de statuten en van ket reglement of, bij gebreke van statuten van het reglement. Gedeputeerde Staten kunnen eene opgave van de namen en woonplaatsen der leden vorderen. De vergunning heeff geen kracht voor de ketaling van het gemeentelijk vergunningsreeht, hetwelk de gemeenteraad vaststelt. Als grondslag voor die berekening wordt aangenomen de jaarlijks te schatten huurwaarde, die de loealiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten. Het vergunningsreeht is niet lager dan vijf gulden en niet hooger dan twaalf gulden vijftig cents voor elke vijftig gulden huurwaarde of gedeelte daarvan, met dien verstande, dat het reoht niet lager dan vijf en twintig gulden zij. Dit reoht wordt: met vijftig ten honderd verminderd voor de loealiteiten, waarin tusschen Zaterdagavond zes en Maandagmorgen aeht uur geen sterke drank in het klein wordt verkooht of geschonken. Tegen den aanslag in het vergunningsreeht kan men bij den gemeenteraad binnen veertien dagen, na kennisname van den aanslag, bezwaren inbrengen. De gemeenteraad beslist zoo spoedig mogelijk en deelt zijne beslissing terstond mede. Bij vermindering van aanslag ontvangt men het te veel betaalde binnen eene maand terug, terwijl men bij verhooging voor het einde van het vergunningsjaar moet betalen. Bij gebreke daarvan vervalt de vergunning met den aanvang van het eerstvolgende vergunningsjaar. De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei van het eene tot 1 Mei van het daarop volgend jaar. Zij kan eehter ook tusschentijds verleend worden; alsdan loopt de eerste termijn tot 1 Mei daaraanvolgende. Het vergunningsreeht wordt dan bij kwartalen berekend en geldt een gedeelte van een kwartaal voor een geheel. Indien het verschuldigd vergunningsreeht voor het eindigen van den termijn betaald is, wordt de vergunning telkens geacht voor een jaar te zijn verlengd, mits zij niet is ingetrokken of vervallen. Yoor den verkoop van aleoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank en verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank, heeft men verlof van Burgemeester en Wethouders noodig. Het verzoekschrift om verlof is vrij van zegelreeht evenals de beschikking.

Adresboeken Amersfoort | 1906 | | pagina 158