50 Collatiomieering van een telegram bestaat in het terugseinen van den geheelen inhoud door elk kantoor ter overbrenging medewerkende. De kosten bedragen een vierde gedeelte van die dor overseining van het telegram. Voor kennisgeving van ontvang is de prijs van een telegram van 10 woorden verschuldigd. Zij bevat eene eenvoudige telegrafische mededeeling, aan den afzender, van den tijd, waarop het telegram aan zijnen correspondent is afgeleverd. Dringetide telegrammen word en vodr andere tijdingen van den- zeltden rang overgeseind. Ilet dubbel van den gewonen prijs is ervoor verschuldigd, wat het binnenlandseh verkeer betreft. Telefoonbestelling (verkort T b) geschiedt kosteloos, waar zij uitvoerbaar is. De aanwijzingen „antwoord betaald X", (verkort It. p. X) Wilmen anttcoord vooruitbetalen zoo plaatse men altijd achter it p het aantal. „Collationneering betaald", verkort T e) en „dringend", (verkort D), „eigenhandig", (verkort M p) „bode of „bodebetaald", (X p) en „postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van het berieht en worden in de woordenschatting begrependaarna volgen het adres en den inhoud met of zonder onderteekening. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of overschrijvingen in een berieht moeten gewaarmerkt zijn. Intercommunale Telefoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post en Tele- graafkantoor en aan het stedelijk centraal Jiureau. Voor elk intercommunaal gesprek (van 7.30 tot 8.30 nam.) 30 cents per 3 minuten. Dringende gesprekken kosten f 1.per 3 minuten. Voor aansluiting, zonder dat gehoor verkregen wordt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van- een plaatselijk telefoonnet, die wenschen van uit hunne perceelen intercommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eene waarborgsom van minstens f 10. NED. BELL-TELEF00NMAATSCHAPPIJ. Dr. H. P. ft. Hubrecht, te Amsterdam, Direeteur. C. Kraan, Chef-telefoniste. G. G. E. Kraan, Telefoniste. Het Centraalbureau is geopendop werkdagen 's morgens 8 tot 's avonds 9 op Zon- en erkende feestdagen 's m. 12 '/22 's m. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau

Adresboeken Amersfoort | 1906 | | pagina 54