155 Royal Exchange Ass. Algemeen Assurantie- en Administratiekantoor v/h. Waltmann& Co., A genten. 30/Ned. Effecten Premieleening voorheen Ned. Effecten-Loterij gevestigd te 's-Gravenhage. Algemeen Assurantie- en Administratiekantoor v/h. Waltmann& Co., ^1 genten. Stoomvaart-Maatschappij Roiterdamsche Lloyd. P. Rauh, Agent. BOUWVERORDENING. De voor het bouwen te gebruiken materialen moeten van een hoedanigheid zijn, voldoende voor het doel, waarvoor zij aangewend worden, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. B. en W. zijn bevoegd de materialen, alsmede het drinkwater, door deskundigen te doen onderzoeken en bij onvoldoendheid of ondeugdelijkheid af te keuren. Het is verboden afgekeurde materialen en drinkwater te gebruiken voor het doel, waarvoor zij werden afgekeurd. Bij de verzoeksohriften, bedoeld in art. 5 der Woningwet, moet de verzoeker de teekeningen overleggen en opgaven verstrekken, welke B. en W. noodig aehten om te kunnen nagaan of deze verordening zal worden nageleefd. De vergunning, met de daarbij behoorende gewaarmerkte teeke- ning, moet steeds op het werk aanwezig zijn en op eerste aanvrage vertoond worden aan hen, die met de uitvoering dezer verordening zijn belast. Elke woning moet ten minste twee woonvertrekken bevatten, waarvan het eene een oppervlakte moet hebben van minstens 15 M2. en het andere een oppervlakte van minstens 5 M2., een en ander tusschen de muren gemeten, na aflrek van alle betimmering. De verdere woonvertrekken moeten een afmeting hebben in even- redigheid met het gebruik, waartoe zij bij den bouw worden bestemd. In of bij iedere woning moet een behoorlijk privaat aanwezig zijn en een pomp of ander middel van watervoorziening, dat in voldoende hoeveelheid drink- en werkwater oplevert. B. en W. kunnen echter toestaan, dat voor twee of meer woningen een pomp voor gemeenschappelijk gebruik worde gemaakt. De outlasting van een privaat moet plaats vinden in een ijzeren of houten ton of in een waterdiehten vergaarbak. Een der woonvertrekken moet voorzien zijn van eene behoorlijke stookplaats. Petroleumkaehels worden als voldoende stookplaats aana-emerkt.

Adresboeken Amersfoort | 1907 | | pagina 161