159 alsmede het etmaal bestemd tot wekelijkschen rustdag. 40. van elk aan een persoon terzake van den in het bedrijf of onderneming verrichten arbeid overkomen ongeluk binnen tweemaal 24 uren in den voorgeschreven vorm sehriftelijk kennis te gcven aan den Burgemeester der gemeente waar het ongeluk plaats had, tenzij hij, wien het is overkomen, binnen genoemden termijn den arbeid heeft hervat. c). het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eeDe onderneming en ieder daarin werkzaam persoon, oin aan den bevoegden Inspecteur, die toegang heeit tot alle plaatsen waar aibcid verncht wordt of pleegt verricht te worden, de verlangde inliohtingen te geven omtrent zaken en feiten, de naleving van de wet betreffende. N.B. Eene afzonderlijke straf wordt opgelegd (en opzichte van elken persoon met wien of ten opzichte van wien overtreding is gepleegd en voor ieder etmaal in den loop waarvan de overtreding is gepleegd. J. J. Klompe, Adjund-inspedeur. VEILIGHEIDSWET. Uitlreksel nit de wet van 20 Juli 1895 (Staatsblad no. 137). Het hoofd of de bestuurder van eene inrichting, waarin eenige tak van fabrieks- of handwerksnijverheid wordt uitgeoefend, is verplicht van elk in zijn bedrijf aan een persoon overkomen ongeval binnen driemaal 24 uren nadat het ongeval heeft plaats gehad of de gevolgen van dat ongeval zieh hebben geopenbaard, sehriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester. Heeft de persoon wien het ongeval is overkomen, binnen tweemaal 24 uren zijnen gewonen arbeid hervat, dan vervalt do verpliohting tot kennis- geving, tenzij de gevolgen van het ongeval eerst later blijken. B Het hoofd of de bestuurder van eene fabriek of werkplaats zendt binnen eene maand na het inwerkingbrengen ervan, aan den Burgemeester eene opgave van: - a. het bedrijf dat wordt uit- o-eoefend; b. de soort van drijfkracht en het aantal krachtwerk- tuigen die gebezigd wordenc. van het aantal personen, die aldaar in °den regel zullen verblijven en d. voor het geval de fabriek of werkplaats behoort tot de inrichtingen die gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken van het gezag dat de vergunning tot het oprichten gaf en van de dagteekening dier vergunning. Overtreding wordt gestraft met hechtenis van hoogstens eene maand of geldboete van teh hoogste 100.

Adresboeken Amersfoort | 1907 | | pagina 165