160 D R A N K W E T. Onder verkoop van sterken drank in het klein verstaat deze wet verkoop bij hoeveelheden van minder dan tien liter. Deze verkoop wordt onderscheiden in verkoop a. voor gebruik ter plaatse van verkoop. b. voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop. De verkoop onder b. bedoeld moet geschieden niet anders dan in gesloten, over kurk en bovenrand van den hals door metalen doppen of lak omsloten llesschen, kannen of kruiken, inhoudende ten minste twee deciliter. Om sterken drank in het klein te mogen verkoopen, vraagt men daartoe vooraf vergunning aan Burgemeester en Wethouders. Vergunning voor den verkoop alleen aan logeergasten in een logement of in de localiteit van eene societeit wordt gevraagd aan Gedeputeerde Staten. In het verzoeksehrift moet vermeld worden, of zij verlangd wordt onder letter a. of b. en bevat voorts eene nauwkenrige opgave, met vermelding van de oppervlakte, van de localiteit, waar sterken drank in het klein verkocht zal worden en van de namen, voor- namen, ambten, beroepen en bedrijven, zoowel van den verzoeker als van hen, die het huis mede bewonen en ouder zijn dan zestien jaren. Indien vergunning wordt gevraagd voor den verkoop in een logement alleen aan logeergasten, moet dit uitdrukkelijk worden vermeld. Bij een verzoeksehrift om eene vergunning voor den verkoop in de localiteit van eene societeit moet worden overgelegd een afsehrift of afdruk van de statuten en van het reglement of, bij gebreke van statuten van het reglement. Gedeputeerde Staten kunnen eene opgave van de namen en woonplaatsen der leden vorderen. De vergunning heeft .geen kracht voor de betaling van het gemeentelijk vergunningsreeht, hetwelk de gemeenteraad vaststelt. Als grondslag voor die berekening wordt aangenomen dejaarlijks te schatten huurwaarde, die de localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te hezitten. Het vergunningsreeht is niet lager dan vijf gulden en niet hooger dan twaalf gulden vijftig cents voor elke vijftig gulden huurwaarde of gedeelte daarvan, met dien verstande, dat het recht niet lager dan vijf en twintig gulden zij. Dit recht wordt met vijftig ten honderd verminderd voor de localiteiten, waarin tusschen Zat.erdagavond zes en Maandagmorgen acht uur geen sterke drank in het klein wordt verkocht of geschonken. Tegen den aanslag in het vergunningsreeht kan men bij den gemeenteraad binnen veertien dagen, na kennisname van den

Adresboeken Amersfoort | 1907 | | pagina 166